Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczątki wydobyte z oceanu to jednak nie Airbus

0
Podziel się

Do tej pory nie odnaleziono żadnej części samolotu, który zaginął nad Atlantykiem.

Szczątki wydobyte z oceanu to jednak nie Airbus
(daspaddy/CC/Flickr)
bEixYAJh

*- _ Szczątki wydobyte w czwartek z oceanu przez marynarkę wojenną Brazylii nie należą do zaginionego Airbusa francuskich linii Air France _ - poinformował brazylijski rzecznik wojskowy. *
- _ Do tej pory nie odnaleziono żadnej części samolotu _ - oświadczył dyrektor departamentu kontroli brazylijskiej przestrzeni powietrznej generał Ramon Borges Cardoso.

Z morza wyłowiono jedynie drewnianą paletę towarową. Generał podkreślił, że na pokładzie zaginionej maszyny nie było drewnianych palet.

- _ Z każdą mijającą chwilą możliwości znalezienia ciał maleją - dodał Cardoso. - Początkowo koncentrowaliśmy się na szukaniu ciał i rozbitków, ale teraz zależy nam na szczątkach, które pomogą w śledztwie _ - dodał generał.

bEixYAJj

ZOBACZ TAKŻE:

Eksperci są zaskoczeni nagłą katastrofą nowoczesnego samolotu, prowadzonego przez trzech doświadczonych pilotów. Ustalenie tego, co zaszło może być bardzo trudne, ponieważ czarne skrzynki, rejestrujące dźwięki na pokładzie maszyny, najprawdopodobniej spoczywają na dnie oceanu.

Samolot w odstępie czterech minut wysłał w eter serię automatycznych sygnałów, wskazujących na usterkę i ostry lot w dół - napisał na swych stronach internetowych specjalistyczny magazyn poświęcony lotnictwu _ Aviation Herald _. Magazyn cytował źródła w liniach Air France.

bEixYAJp

Sygnały zaczęły napływać w poniedziałek o godzinie 4.10 czasu polskiego, wskazując wyłączenie układu automatycznego sterowania i zakończyły się o godzinie 4.14 ostrzeżeniem, że kabina _ wertykalnie _ nabiera prędkości.

Reuters podkreśla, że katastrofa musiała być nagła i brutalna.

Hiszpański dziennik _ El Mundo _ pisał, że pilot lotu transatlantyckiego zgłosił, że widział rozbłysk białego światła w tym samym czasie, co zaginął samolot Air France.

bEixYAJq

- Nagle z dystansu zobaczyliśmy silny, intensywny rozbłysk białego światła, który poleciał w dół, po trajektorii pionowej i zniknął w ciągu sześciu sekund - mówił pilot linii Air Comet, lecący z Limy do Madrytu.

Linie Air France poinformowały, że nie ma żadnej nadziei, by ktokolwiek ocalał z katastrofy.

W poszukiwaniach szczątków maszyny na obszarze 6 tys. km kwadratowych uczestniczyło prawie 150 osób.

bEixYAJK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)