Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
onz
14.09.2012 09:09

Szef ONZ apeluje o spokój i potępia antyislamski film

Film o proroku Mahomecie wywołał falę antyamerykańskich protestów w świecie arabskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Film o proroku Mahomecie wywołał falę antyamerykańskich protestów w świecie arabskim. * *Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun jest zaniepokojony .

Przed kolejnymi demonstracjami, do których najpewniej dojdzie po dzisiejszych modlitwach muzułmanów, szef ONZ ponownie potępił wtorkowy atak na konsulat USA w Bengazi. Zginął w nim amerykański ambasador Christopher Stevens oraz trzech Amerykanów.

_ - Sekretarz generalny jest głęboko zaniepokojony niedawnym wybuchem przemocy w Libii oraz w innych krajach Bliskiego Wschodu _ - czytamy w oświadczeniu wydanym przez służby prasowe ONZ.

_ - Nic nie usprawiedliwia takich zabójstw i ataków. Ban Ki Mun potępia ten pełen nienawiści film, którego celem wydaje się być sianie fanatyzmu i wywołanie rozlewu krwi _ - napisano w komunikacie._ - W czasie rosnącego napięcia sekretarz generalny wzywa do spokoju i opanowania oraz podkreśla potrzebę dialogu, wzajemnego szacunku i zrozumienia _ - dodano.

Film _ Innocence of Muslims _ (Niewinność muzułmanów), którego fragmenty można oglądać na portalu internetowym YouTube, wywołał falę antyamerykańskich nastrojów na Bliskim Wschodzie. Dwugodzinny film przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, który aprobował molestowanie seksualne dzieci.

Wczoraj wzburzony tłum zaatakował ambasadę USA w stolicy Jemenu, Sanie. W zajściach zginęły cztery osoby. Do antyamerykańskich protestów doszło także w Egipcie, Tunezji, Maroku, Sudanie, Iranie i Afganistanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie mogli oddychać. Ewakuacja w Berlinie Konsulat USA w Berlinie został częściowo ewakuowany po wykryciu przesyłki z podejrzaną substancją.
Protesty pod kolejną ambasadą USA Uczestnicy protestu obrzucili policjantów kamieniami, podpalili flagę USA i skandowali.
W Egipicie może zawrzeć już za chwilę Muzułmanie są przeciwni jakiemukolwiek przedstawianiu wizerunków proroka Mahometa.
Tagi: onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz