Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szklarski: Zamach w Bostonie to nie terroryzm

0
Podziel się:

W tym przypadku można mówić raczej o niedopasowaniu kultur, twierdzi amerykanista.

Szklarski: Zamach w Bostonie to nie terroryzm
(PAP/EPA)
bEDkvgCt

Zamachy w Bostonie trudno nazwać terrorystycznymi - ocenia amerykanista, profesor Bohdan Szklarski. W poniedziałek doszło do nich na mecie tamtejszego maratonu. Zginęły 3 osoby. Wczoraj zastrzelono jednego z podejrzanych, a drugiego zatrzymano. Obaj to bracia pochodzący z Czeczenii.

Profesor Szklarski mówił w radiowej Jedynce, że w tym przypadku można mówić raczej o niedopasowaniu kultur.

_ - Żeby terroryzmem coś nazwać, to to musi mieć jakiś cel polityczny. Ja nie widzę tego jeszcze. Zakładając że tu jest szok kulturowy starszego brata, który namawia młodszego - niedopasowany przyjechał do Ameryki, nie podoba mu się kapitalizm, wolność, demokracja i brak wartości sięga po przemoc wobec... czego? Tu nie ma celu, który nadałby temu charakteru politycznego - _ twierdzi Szklarski.

bEDkvgCv

POSŁUCHAJ BOHDANA SZKLARSKIEGO:

źródło: IAR

Bohdan Szklarski uważa, że bostońskie zamachy mogą wpłynąć na politykę imigracyjną Stanów Zjednoczonych.

- Czy to się przełoży na zaostrzenie polityki imigracyjnej, która już teraz jest bardzo restrykcyjna? Ja myślę, że to może spowodować odsunięcie w czasie reformy imigracyjnej, której spodziewaliśmy się w tym lub najpóźniej w przyszłym roku - mówi Szklarski.

bEDkvgCB

W sprawie zamachu w Bostonie Stanom Zjednoczonym pomoże Interpol. Wydał w tej sprawie _ pomarańczowy alert _i przesłał go wszystkim państwom członkowskim. Znalazły się w nim między innymi zdjęcia ładunków i odciski palców podejrzanych o zamach.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl
Rosja i USA po zamachu wzmocnią współpracę Rosja i USA zobowiązały się do wzmocnienia współpracy antyterrorystycznej po poniedziałkowym zamachu bombowym w czasie maratonu w Bostonie, o którego przeprowadzenie podejrzani są dwaj bracia o czeczeńskich korzeniach - ogłosił w sobotę Kreml.
Cała Europa dziś z Amerykanami. Rosja gotowa pomóc Oto reakcje polityków po zamachu bombowym w trakcie maratonu w Bostonie.
Amerykanie świętują po aresztowaniu 19-latka Brawa dla policjantów, amerykańskie flagi i okrzyki USA, USA. Tak mieszkańcy Bostonu świętowali aresztowanie 19-letniego Dżochara Carnajewa.
bEDkvgCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)