Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajemniczy muzułmanin miał namawiać braci Carnajew do zamachu?

0
Podziel się:

Krewni oskarżonego o zamach w Bostonie Dżochara Carnajewa twierdzą, że jego starszy brat był pod wpływem tajemniczego muzułmanina o imieniu Misza.

Wybuch w Bostonie podczas maratonu
Wybuch w Bostonie podczas maratonu (Dan Lampariello/DobsonAgency / R/EAST NEWS)
bEIJSBcR

Krewni oskarżonego o zamach w Bostonie Dżochara Carnajewa twierdzą, że jego starszy brat był pod wpływem tajemniczego muzułmanina o imieniu Misza. Według agencji Associated Press to właśnie ten człowiek mógł skłonić Tamerlana Carnajewa do podłożenia bomb.

Associated Press powołuje się na mieszkającego w USA wuja braci Carnajew Rusłana Carniego. Twierdzi on, że Misza pojawił się w życiu Tamerlana kilka lat temu. To właśnie on miał skierować apatycznego młodego Czeczena na drogę radykalnego Islamu. W wyniku indoktrynacji Miszy, Carnajew zrezygnował z uprawiania boksu, zaczął sprzeciwiać się wojnom w Iraku i Afganistanie oraz wierzyć w teorie spiskowe dotyczące zamachów z 11 września.

Były szwagier Tamerlana Elmirza Chozugow powiedział reporterowi AP, że Misza miał około 30 lat, nosił długą rudawą brodę i pochodził z Armenii. Mieszkający w Kazachstanie Chozugow ocenił, że Misza miał większy wpływ na Tamerlana niż jego rodzice.

bEIJSBcT

Dziennikarzom Associated Press nie udało się zidentyfikować Miszy. Nie wiadomo też czy FBI przesłuchała lub próbowała przesłuchać tego tajemniczego muzułmanina. Tamerlan Carnajew zginał w starciu z policją w nocy z piątku na sobotę.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżachar Carnejew przyznaje się do zamachu Zamachowiec stwierdził jednak, że siłą napędową ataku był Tamerlan, jego 26-letni brat, który zginął podczas policyjnej obławy.
Nie ma szans na wizy dla Polaków? Atak przeprowadzony przez Czeczenów wpłynie na nastawienie Kongresu wobec reformy imigracyjnej - przekonuje profesor Katarzyna Żukrowska, amerykanista ze Szkoły Głównej Handlowej.
Planowali zamachy poza Bostonem? Młodzi mężczyźni podejrzani o dokonanie zamachów w Bostonie, mogli planować także inne ataki - pisze New York Times, powołując się na władze.
bEIJSBdu
KOMENTARZE
(0)