Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tajfun w Chinach. 300 tys. ludzi uciekło przed lawinami błotnymi

0
Podziel się:

Wiatr o prędkości 119 km/ godz, któremu towarzyszą gwałtowne ulewy, zaatakował pas wybrzeża prowincji Fuijan i Zhejiang. Wysokość fal sięgała 10 metrów.

Tajfun w Chinach. 300 tys. ludzi uciekło przed lawinami błotnymi
(Yang zheng - Imaginechina/FOTOLINK/East News)
Czytaj więcej w Money.pl
Koniec akcji ratowniczej. Jest 46 ofiar W nocy zakończono akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 1000 osób. Do tragedii doszło w południowo-zachodniej części Chin.
Tajfun cudem ominął metropolię. To nie koniec Tajfun dotarł do wybrzeży prowincji Zhejiang (Czeciang) w rejonie na południe od Szanghaju, uderzając głównie w miasto Ningbo.
Uciekło już 200 tysięcy ludzi. Boją się Haikui Finansowa stolica Chin przygotowuje się na uderzenie najsilniejszego od 7 lat tajfunu.

Ponad 300 tys. ludzi opuściło swoje domy i uciekło w głąb łądu przed atakiem tajfunu Soulik, który powoduje powodzie i lawiny błotne - poinformowały w niedzielę chińskie władze.

Według chińskiego Krajowego Centrum Meteorologicznego, wiatr o prędkości 119 km/ godz, któremu towarzyszą gwałtowne ulewy, zaatakował pas wybrzeża prowincji Fuijan i Zhejiang. Wysokość fal sięgała 10 metrów. Według niepełnych danych, ofiary żywiołu to 200 osób zmarłych lub zaginionych.

Agencja Xinhua poinformowała, że miejscowe władze realizują plan posunięć nadzwyczajnych. Wstrzymano kursowanie pociągów i samolotów a łodzie i statki rybackie otrzymały polecenie schronienia się w portach.

Wcześniej Soulik spowodował rozległe powodzie na Tajwanie. Zanotowano tam, jak dotychczas, 1 ofiarę śmiertelną i kilkadziesiąt rannych. 8500 osób musiano ewakuować, głównie z rejonów górskich podatnych na lawiny ziemno-błotne.

Tajfun uszkodził sieć energetyczną, wyrywał drzewa z korzeniami i spowodował masowe wykupywanie artykułów pierwszej potrzeby w supermarketach.

Tajfuny są częstym zjawiskiem w niektórych rejonach Azji Wschodniej o tej porze roku. Powstawaniu ich sprzyja gorące, wilgotne powietrze i niskie ciśnienie atmosferyczne.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)