Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Taksówkarze ogłaszają protest

0
Podziel się:

Kierowcy ze Szczecina, Katowic i Warszawy mają dość nielegalnej - ich zdaniem - konkurencji.

Taksówkarze ogłaszają protest
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Kierowcy ze Szczecina, Katowic i Warszawy mają dość nielegalnej konkurencji. Chodzi o samochody, które nie uzyskały licencji na przewóz pasażerów jako taksówka a jednak przewożą ludzi.

Po Szczecinie kursuje - według szacunków - dwieście pseudotaxi. Ich kierowcy nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z legalną działalnością. Nie muszą przechodzić badań zdrowotnych, nie mają obowiązku posiadania taksometrów, kas fiskalnych ani licencji. Płacą też mniej za obowiązkowe ubezpieczenia.

Legalni taksówkarze nie godzą się na to, że przewoźnicy bez licencji używają szyldów sugerujących przynależność samochodu do firmy taksówkarskiej. Do protestu przystępują taksówkarze z dwudziestu korporacji - zdecydowana większość legalnie działających tego typu firm.

Według Andrzeja Frydrykiewicza, jednego z organizatorów protestu w Szczecinie, w akcji protestacyjnej weźmie udział blisko 1,5 tysiąca kierowców taksówek. W Szczecinie taksówkarze przekażą prezydentowi miasta pisemny protest przeciw nieuczciwej konkurencji na rynku usług taksówkowych.

W Katowicach kierowcy chcą wręczyć wojewodzie petycję. Domagają się w niej takich zmian w przepisach, które zakończyłyby różnicowanie usług transportowych w regionie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)