Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
20.04.2011 17:54

Talibowie uwolnili porwanych Irańczyków

W ich uwolnienie z rąk talibów była zaangażowana starszyzna plemienna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Irańscy inżynierowie, porwani wczoraj w Afganistanie, odzyskali wolność - poinformowała dziś policja. W ich uwolnienie z rąk talibów była zaangażowana starszyzna plemienna.

Do porwania 12 lub 13 Irańczyków (Teheran i Kabul podawały różne liczby) doszło w prowincji Farah na zachodzie Afganistanu. Inżynierowie pracowali tam przy budowie drogi. Porywacze zagrozili, że zabiją ich, jeśli budowa nie zostanie wstrzymana. Nie ujawniono, dlaczego talibom zależało na wstrzymaniu budowy.

W środę szef policji w tej prowincji, Sajed Mohammad, przyznał, że uwolnienie Irańczyków udało się wynegocjować dzięki pośrednictwu starszyzny plemiennej. Trzech zakładników zostało zwolnionych we wtorek wieczorem, pozostali w środę. Talibowie zwolnili również dwóch Afgańczyków, porwanych wraz z irańskimi inżynierami.

Sajed Mohammad powiedział, że zakładnicy zostali zwolnieni bez żadnych warunków i że nie zapłacono za nich okupu. Irańska firma Dżahidi Nasri Tehran buduje 120-kilometrowy odcinek szosy w prowincji Farah. Inwestycja jest już zrealizowana w połowie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t89994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;talibow;na;baze;nato;dwie;ofiary,190,0,805054.html) Atak talibów na bazę NATO. Dwie ofiary Siły NATO poinformowały, że udało im się odeprzeć atak na jedną z baz Sojuszu na przedmieściach stolicy Afganistanu, Kabulu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t135910.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afganistan;talibowie;porwali;50;policjantow,5,0,801541.html) Afganistan: Talibowie porwali 50 policjantów Nie jest jasne, czy wszyscy uprowadzeni to funkcjonariusze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sukces;polakow;grozny;terrorysta;wpadl,212,0,786388.html) Sukces Polaków. Groźny terrorysta wpadł Polscy żołnierze zatrzymali jednego z głównych dowódców talibskich w dystrykcie Qarabagh.
Tagi: wojna w afganistanie, talibowie, iran, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz