Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
28.05.2010 13:49

Talibowie zaatakowali w Pakistanie dwa meczety

Jeden z napastników wspiął się na świątynię sekty Ahmadija i rzucał na ludzi granaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zginęło co najmniej 20 osób zginęło. Zaatakowane świątynie w Lahaurze należały do sekty religijnej Ahmadija. Według agencji DPA, do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

Telewizja pokazała jednego z napastników, który wspiął się na minaret, skąd zaczął strzelać i rzucać granaty.

Reporter agencji Associated Press, obecny na miejscu, informuje o strzelaninie między napastnikami a policją koło jednego z meczetów. Co najmniej czterech policjantów zostało rannych. Policja przypuszcza, że w meczetach znajdują się jeszcze dziesiątki członków sekty, których napastnicy wzięli jako zakładników.

AP pisze, że sekta Ahmadija niejednokrotnie była już atakowana przez radykalne ugrupowania sunnickie. Członkowie tej sekty uważają się za muzułmanów, ale nie uznają Mahometa za ostatecznego proroka.

Rząd Pakistanu uznał ich za mniejszość niemuzułmańską, zabronił im nazywania się muzułmanami oraz zakazał im islamskich praktyk religijnych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Zniszczony obóz szkoleniowy terrorystów ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;zniszczony;oboz;szkoleniowy;terrorystow,228,0,525028.html )
* [ Brytyjczycy szkoleni z terroryzmu w Pakistanie ]( http://news.money.pl/artykul/brytyjczycy;szkoleni;z;terroryzmu;w;pakistanie,76,0,438348.html )
Tagi: terroryzm w pakistanie, meczety, talibowie, terroryzm, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz