Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Talibowie zabijają kandydatów do parlamentu

0
Podziel się:

Problemy ze zorganizowaniem wyborów - tysiąc lokali będzie zamkniętych.

Talibowie zabijają kandydatów do parlamentu
(PAP/EPA)
bEsnjoRh

Ponad tysiąc lokali wyborczych nie zostanie otwartych w czasie zapowiedzianych w przyszłym tygodniu wyborów parlamentarnych w Afganistanie. Zapowiedzieli to przedstawiciele miejscowej komisji wyborczej. To o sto lokali więcej niż wcześniej podawano.

Afgańskie wybory parlamentarne mają być testem dla miejscowego wojska i policji, bo to właśnie one w pierwszym rzędzie mają zapewnić bezpieczeństwo głosujących. Według planów, wojska NATO w tym także Polacy, będą w dniu głosowania sporadycznie patrolować Afganistan, a żołnierzom nie wolno będzie być obecnym w pobliżu lokali do głosowania.

Jednak już teraz wiadomo, że nie wszędzie uda się przeprowadzić głosowanie. Komisja wyborcza poinformowała, że liczba punktów wyborczych, które nie zostaną otwarte, przekroczy tysiąc. Chodzi głównie o lokale na terenach opanowanych przez talibów.

bEsnjoRj

Według wstępnych szacunków, w prowincji Ghazni w której stacjonują polscy żołnierze, nie zostanie otwartych ponad sto punktów do głosowania. Talibowie już zapowiedzieli, że będą starali się zablokować głosowanie. Do tej pory zabili już czterech kandydatów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t74927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;prosi;o;dodatkowa;pomoc;w;afganistanie,174,0,671406.html) NATO prosi o dodatkową pomoc w Afganistanie Generał David Petraeus apeluje o 2 tys. dodatkowych żołnierzy. Mają oni szkolić Afgańczyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t85193.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/karzaj;chce;zmiany;amerykanskiej;strategii,4,0,666884.html) Karzaj chce zmiany amerykańskiej strategii Prezydent Afganistanu oświadczył wymaga tego aktywność rebeliantów i straty wojsk koalicji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afganscy;zolnierze;znalezli;ciala;wielu;zachodnich;lekarzy,116,0,652660.html) Afgańscy żołnierze znaleźli ciała wielu zachodnich lekarzy Zaginięcie swoich pracowników zgłosiła szwajcarska organizacja.
bEsnjoRK
KOMENTARZE
(0)