Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Telefoniczny terrorysta" zatrzymany

0
Podziel się

Zadzwonił na milicję i powiadomił o podłożeniu bomby na lotnisku Domodiedowo.

"Telefoniczny terrorysta" zatrzymany
(luisvilla/CC/Flickr)
bEpyAEsB

Rosyjska milicja zatrzymała _ telefonicznego terrorystę _, który rano informował o podłożeniu materiałów wybuchowych na lotnisku Domodiedowo i na dworcu Pawieleckim w Moskwie - podała Tatiana Agapowa, rzeczniczka prasowa wydziału transportu MSW.

_ - O godzinie 4.18 do dyżurnego portu lotniczego Domodiedowo zadzwonił mężczyzna, który najpierw przedstawił się jako Aleksiej Bażenow, mieszkaniec Moskwy, a potem jako Siergiej Pozdniakow, mieszkaniec Saratowa. Powiedział, że wraz z przyjaciółmi przygotował zamach na lotnisku, do którego dojdzie w poniedziałek o tym samym czasie i miejscu, gdzie doszło do poprzedniego zamachu _ - poinformowała Agapowa.

Na lotnisko przybyły służby operacyjne miasta; zwiadowcy z psami sprawdzili wszystkie pomieszczenia i niczego podejrzanego nie znaleźli. Nie doszło do ewakuacji pasażerów i personelu.

bEpyAEsD

Jednak po trzech godzinach _ telefoniczny terrorysta _ zadzwonił po raz kolejny i tym razem zawiadomił o _ zaminowaniu _ poczekalni na dworcu Pawieleckim w Moskwie, który, według niego, miał wylecieć w powietrze w poniedziałek pomiędzy 12 a 18.

Służby znają tożsamość zamachowca z lotniska Domodiedowo (RT, ang.):

_ - W trakcie działań operacyjnych milicji i służb specjalnych obwodu saratowskiego ustalono tożsamość mężczyzny, który został zatrzymany w Saratowie _ - poinformowała rzeczniczka.

bEpyAEsJ

24 stycznia w samobójczym wybuchu na Domodiedowie, największym lotnisku w Rosji, zginęło 36 osób, a ponad 180 zostało rannych.

W niedzielę alarm bombowy na dworcach kolejowych w Moskwie, wywołany telefoniczną informacją o podłożeniu silnych ładunków wybuchowych, okazał się fałszywy. Milicja sprawdziła wszystkie dziewięć stołecznych dworców i szuka _ telefonicznego terrorysty _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t129868.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;moskwie;35;osob;nie;zyje;zobacz;hale;po;eksplozji,137,0,759177.html) Zamach w Moskwie. 35 osób nie żyje. Zobacz halę po eksplozji Bomba wybuchła na lotnisku Domodiedowo. W powietrze wysadził się zamachowiec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t129892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;moskwie;najnowsze;ustalenia;sluzb,133,0,759429.html) Zamach w Moskwie. Najnowsze ustalenia służb W Rosji problem terroryzmu narasta. Jego źródłem jest przede wszystkim sytuacja na Kaukazie.
bEpyAEte
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)