Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z terroryzmem
04.05.2012 20:09

Terroryzm na świecie. ONZ ma nowy pomysł

Zdaniem tego polityka prawdziwe sukcesy w walce z terroryzmem można osiągnąć tylko wspólnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcello Casal Jr./Abr/CC)

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun chce, by Narody Zjednoczone powołały własnego koordynatora ds. walki z terroryzmem. Ban Ki Mun wyraził dziś nadzieję, że kraje członkowskie ONZ poprą tę inicjatywę.

Podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na temat zwalczania terroryzmu Ban powiedział, że koordynator pracowałby w centrum antyterrorystycznym, tworzonym właśnie przez ONZ i Arabię Saudyjską.

_ - Terroryzm jest poważnym zagrożeniem dla pokoju międzynarodowego, wzrostu gospodarczego i dla ludzi _ - wskazał Ban. _ - Terrorystyczne zabójstwa, np. w Afganistanie, Iraku, Nigerii, czy w Jemenie pokazują, jak aktualne jest to zagrożenie _ - powiedział. Podkreślił, że społeczność międzynarodowa musi na to adekwatnie reagować i że _ prawdziwe sukcesy (w walce z terroryzmem) można osiągnąć tylko wspólnie _.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ wspiera terrorystów? Tak twierdzi jeden z dzienników Komentarz ukazał się dzień po wypowiedzi Bana, który oświadczył, że represje sił prezydenta Syrii Baszara el-Asada wobec jego przeciwników osiągnęły _ poziom nie do przyjęcia _.
Rzucali butami w szefa ONZ Palestyńczycy trzymali plakaty z napisami: _ Ban Ki Mun, wystarczy stronniczości na rzecz Izraela!. _
Żydzi uparci, dalej będą tam kolonizować Ich zdaniem sprawa osiedli nie może być warunkiem wstępnym rozmów pokojowych
Tagi: walka z terroryzmem, terroryści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz