Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Terroryzm w Iraku. Ataki na szyickie rodziny

0
Podziel się

W Iraku nasila się konflikt na tle wyznaniowym, który może doprowadzić do destabilizacji kraju. Spirala przemocy jest pochodną rosnącego niezadowolenia sunnickiej mniejszości.

Terroryzm w Iraku. Ataki na szyickie rodziny
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bEqtBobp

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali dwie szyickie rodziny w mieście Latifija, położonym na południe od Bagdadu, ostrzeliwując ich domy i umieszczając wokół nich ładunki wybuchowe. 11 osób zginęło, sześć zostało rannych - poinformowała dziś iracka policja.

Wśród ofiar śmiertelnych jest pięcioro dzieci i trzy kobiety.

Latifija jest zamieszkana głównie przez sunnitów. 28 sierpnia zamordowano w tym mieście siedmioosobową szyicką rodzinę.

bEqtBobr

W Iraku nasila się konflikt na tle wyznaniowym, który może doprowadzić do destabilizacji kraju. Spirala przemocy jest pochodną rosnącego niezadowolenia sunnickiej mniejszości, uprzywilejowanej za czasów Saddama Husajna.

We wczoraj serii zamachów bombowych w Iraku, głównie w stolicy kraju Bagdadzie, zginęły co najmniej 64 osoby, a ponad 150 zostało rannych.

ONZ i liczni dyplomaci apelują do kontrolowanego przez szyitów rządu premiera Nuriego al-Malikiego o przeprowadzenie reform w celu uniknięcia dalszego marginalizowania sunnitów, którzy mogą być rekrutowani przez ekstremistów. Jednak rząd nasilił ostatnio kampanię przeciwko sunnickim rebeliantom.

Czytaj więcej w Money.pl
Wysadził się w kawiarni. Zabił 16 osób Do zamach samobójczego doszło w kawiarni w Baladzie, 80 km na północ od Bagdadu. Ponad 35 osób zostało rannych - poinformowały miejscowe władze.
Kilkanaście ofiar. Nikt nie przyznał się do ataku 14 przedstawicieli irackich sił bezpieczeństwa osób zginęło, w pierwszym dniu ramadanu, w ataku uzbrojonych napastników na wojskowy punkt kontrolny w prowincji Al-Anbar, na zachodzie Iraku.
Samobójczy zamach. Nie żyje siedem osób Ofiary śmiertelne to pięciu żołnierzy i dwóch cywilów. Rannych jest 12 żołnierzy i sześciu cywilów.
bEqtBobS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)