Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w iraku
09.03.2014 11:04

Terroryzm w Iraku. Co najmniej 32 osoby zginęły

Oprócz ofiar śmiertelnych 147 osób zostało rannych. Samobójczy zamach miał miejsce w mieście Al-Hilla w środkowym Iraku - poinformowały źródła lekarskie i w policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Wypełniony materiałami wybuchowymi minibus został zdetonowany przed jednym z punktów kontrolnych na północy miasta, zamieszkanego głównie przez szyitów. W wyniku ataku zapaliło się co najmniej 50 samochodów, które znajdowały się w pobliżu.

W Iraku od 10 miesięcy nasila się fala przemocy. W lutym w zamachach zginęły 703 osoby, w tym 564 cywilów. Fala przemocy zaczęła narastać - po kilkuletniej przerwie - ubiegłej wiosny, gdy kierowany przez szyitów rząd postanowił rozprawić się z antyrządowymi akcjami sunnitów. Twierdzą oni, że rząd premiera Nuriego al-Malikiego dąży do zmarginalizowania mniejszości sunnickiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Dowódcy Al-Kaidy zamordowani w Iraku Ludność zemściła się na na terrorystach - powiedział agencji AFP dowódca milicji Ahmad Aburicha.
Zamach w Iraku. Pięć osób nie żyje Irak przeżywa najsilniejszą falę przemocy od pięciu lat. Tylko w listopadzie w Iraku śmierć poniosło około 950 osób, głównie cywilów.
Wybuchały bomby. Targ, boisko i stadion Sześć osób zginęło, gdy ładunek wybuchowy eksplodował na boisku piłkarskim w Maadan na południe od Bagdadu.
Tagi: terroryzm w iraku, terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz