Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Kenii. Władze ostrzegano przed atakiem

0
Podziel się:

Kenijscy ministrowie i szefowie różnych komórek sił bezpieczeństwa otrzymali od swych zagranicznych partnerów informacje o możliwym zamachu na dużą skalę we wrześniu, ale nie zareagowali na te doniesienia.

Terroryzm w Kenii. Władze ostrzegano przed atakiem
(PAP/EPA/DANIEL IRUNGU)
bEEspUER

Władze Kenii zostały ostrzeżone, w tym przez Izrael, o zwiększonym ryzyku zamachu terrorystycznego na krótko przed atakiem na centrum handlowe Westgate w Nairobi - poinformowały dziś źródła w kenijskich służbach bezpieczeństwa.

Według tych źródeł kenijscy ministrowie i szefowie różnych komórek sił bezpieczeństwa otrzymali od swych głównych zagranicznych partnerów informacje o możliwym zamachu na dużą skalę we wrześniu, ale nie zareagowali na te doniesienia.

_ O możliwych we wrześniu zamachach i atakach w Kenii ostrzegał m.in. Izrael, lecz poza przekazaniem tej informacji z jednego biura do drugiego, nic nie zrobiono _ - podały cytowane przez AFP źródła. _ Od końca roku 2012 do policji i wojska trafiło wiele ostrzeżeń o możliwych zamachach, w tym na Westgate, lecz, jak się wydaje, nikt nie potraktował ich poważnie _ - oświadczył pragnący zachować anonimowość wysoki rangą urzędnik.

bEEspUET

Fragmenty raportu kenijskich służb bezpieczeństwa o zagrożeniu terrorystycznym zostały opublikowane w sobotę w głównych dziennikach kraju. Raport zawiera ostrzeżenia przekazane przez Izrael i _ innych zagranicznych partnerów wywiadu _ - poinformowały źródła służb bezpieczeństwa nie pisząc o jakie inne państwa chodzi. W dziedzinie bezpieczeństwa partnerami kenijskich służb są poza Izraelem, USA i Wielka Brytania.

W zamachu na centrum handlowe w Nairobi, którego przed tygodniem dokonało islamistyczne komando, zginęło co najmniej 67 osób, a 240 zostało rannych. Ok. 60 osób wciąż uważa się za zaginione.

Do ataku na centrum handlowe Westgate w stolicy Kenii przyznała się radykalna milicja somalijska Al-Szabab.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy szturm w Nairobi trwa. Czy zakładnicy jeszcze żyją? Terroryści z powiązanej z al-Kaidą somalijskiej organizacji al-Szabab, zapowiedzieli, że nie poddadzą się i są gotowi na śmierć.
Amerykańskie ambasady już bezpieczne? Jedenaście z 19 ambasad USA na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej zamkniętych z obawy przed atakiem terrorystycznym ze strony Al-Kaidy wznowiło dziś pracę.
List gończy za "białą wdową". Jest w RPA? 29-letnia Samantha Lewthwaite jest poszukiwana przez władze Kenii za posiadanie materiałów wybuchowych i udział w spisku w celu dokonania poważnego przestępstwa w grudniu 2011 roku.
bEEspUFu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)