Notowania

wypadek w kopalni
30.12.2010 10:56

Tragedia w kopalni KGHM. Nie żyje trzech górników

Do wstrząsu doszło około godziny 10. na głębokości 1000 metrów. Był on odczuwalny na powierzchni w Polkowicach oraz w oddalonym o 20 km Lubinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)

Aktualizacja: 16:50

Trzech górników zginęło w wyniku bardzo silnego wstrząsu do jakiego doszło w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). Ratownicy dotarli do uwięzionego pod ziemią górnika, ale on również nie żyje.

Do wstrząsu doszło około godziny 10. na głębokości 1000 metrów. Był on odczuwalny na powierzchni w Polkowicach oraz w oddalonym o 20 km Lubinie. W rejonie wstrząsu znajdowało się w sumie 27 górników, 24 zdołało się wydostać na powierzchnię. _ - Z tych, którzy się wydostali sześciu doznało lekkich obrażeń i są opatrywani przez lekarza. Dwóch z potłuczeniami trafiło już do szpitala w Głogowie _ - mówiła Rozkosz.* *

To nie jedyny tak poważny wypadek w tej kopalni. W lutym w Rudnej do podobnego tąpnięcia doszło na głębokości 900 m. Zginęli wtedy dwaj górnicy.

Premier obiecał pomoc rodzinom ofiar

_ - Chciałbym w imieniu całego rządu złożyć bardzo serdeczne wyrazy współczucia wszystkim bliskim i wyrazy solidarności; to bardzo smutne, że pod koniec roku dotyka was i nas wszystkich takie nieszczęście _ - powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu._ - Chcę zapewnić wszystkich bliskich nie tylko o naszej pamięci i solidarności, ale także o oczywistej i koniecznej pomocy _ - oświadczył.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/informacja/ )
Tagi: wypadek w kopalni, rudna, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz