Notowania

Trzęsienia ziemi w Chinach. Są pierwsze ofiary

Trzęsienie ziemi w Chinach. Wstrząsu o sile 5,7 stopnia w skali Richtera nawiedziły dziś przed południem czasu lokalnego położoną na południu Chin prowincję Yunnan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(oliverlaumann/CC/Flickr)

Trzęsienie ziemi w Chinach. Wstrząsu o sile 5,7 stopnia w skali Richtera nawiedziły dziś przed południem czasu lokalnego położoną na południu Chin prowincję Yunnan. Według wstępnych danych zginęło co najmniej kilka osób.

Lokalne władze szacują, że uszkodzonych bądź zniszczonych mogło zostać ponad 20 tysięcy budynków w górzystej części tego regionu. Wiele z nich to jednopiętrowe obiekty. Epicentrum położone było na granicy prowincji Yunann i Guizhou.

Do pierwszego wstrząsu doszło o godzinie 11:19 czasu lokalnego. Miał on siłę 5,7 stopnia w skali Richtera. Godzinę później nieznacznie słabszy wstrząs nawiedził ten region ponownie. W rejon epicentrum wysłano już jednostki ratownicze.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzęsienie ziemi w Chinach. Ranni turyści Ziemia zatrzęsła się przy granicy z Kazachstanem. Na miejsce wysłano ekipy ratunkowe.
Zmiana władzy w Chinach. Znamy termin? XVIII zjazd Komunistycznej Partii Chin ma przypieczętować pokoleniową zmianę w chińskim kierownictwie państwowym.
Chińczycy budują je na potęgę. Czy ma to sens? Ostatnie doniesienia na temat budowy całej serii nowych wieżowców w wielkich miastach chińskich wzbudziły wątpliwości ekspertów na temat finansowej strony tych przedsięwzięć.
Tagi: trzęsienie ziemi w chinach, trzęsienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz