Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trzęsienie ziemi
18.05.2014 17:06

Trzęsienie ziemi w Niemczech. Mieszkańcy wracają do swoich domów

Trzęsienie ziemi o sile 4,2 w skali Richtera nawiedziło wczoraj wieczorem okolice Darmstadt w Hesji w środkowych Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Trzęsienie ziemi o sile 4,2 w skali Richtera nawiedziło wczoraj wieczorem okolice Darmstadt w Hesji w środkowych Niemczech; uszkodzonych zostało około 70 domów. Był to najsilniejszy wstrząs na tym obszarze od 15 lat. Nikt nie został ranny.

Wstrząsy wystąpiły o godz. 18.46 w miejscowości Nieder-Beerbach i były odczuwalne w oddalonym o ok. 15 km Darmstadt.

Jeszcze w nocy z soboty na niedzielę większość mieszkańców wróciła do swoich domów. Tylko w jednym budynku uszkodzenia sufitu okazały się zbyt poważne, by pozwolić mieszkańcom na powrót; ludzie ci znaleźli tymczasowe schronienie u sąsiadów.

W niedzielę straż pożarna i służby pomocnicze pomagały zabezpieczać przekrzywione pod wpływem wstrząsów kominy i badały pęknięcia murów. Wstępnie szacuje się, że na skutek wstrząsów ucierpiał co siódmy budynek w Nieder-Beerbach.

Było to kolejne trzęsienie ziemi w południowej Hesji w ciągu kilku miesięcy. Pod koniec marca ziemia zatrzęsła się z siłą 3,2 w skali Richtera. Według niektórych specjalistów mogło to stanowić zapowiedź sobotnich wstrząsów; nie wykluczają oni wstrząsów wtórnych.

W całej Hesji podobne wstrząsy miały miejsce w latach 1990 i 1997. Sąsiedni land Nadrenia-Palatynat odczuł wstrząsy o sile 4,4 w 2011 r.

Matthias Kracht z heskiego urzędu ds. środowiska i geologii podkreślił, że lekkie wstrząsy w tej części Niemiec nie są niczym nadzwyczajnym, ponieważ wynikają z napięć w skorupie ziemskiej; powstają one w wyniku napierania na siebie płyt tektonicznych obejmujących obszar Afryki i Europy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: trzęsienie ziemi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz