Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzęsienie ziemi w pobliżu siłowni atomowej

0
Podziel się:

Co najmniej siedem ofiar śmiertelnych pochłonęło trzęsienie ziemi o sile 5,6, które nawiedziło Iran.

Trzęsienie ziemi w pobliżu siłowni atomowej
(Chesterf/Dreamstime)
bECMxoBh

Co najmniej siedem ofiar śmiertelnych pochłonęło trzęsienie ziemi o sile 5,6, które nawiedziło Iran; wstrząsy odczuwalne były w pobliżu instalacji atomowych w Buszerze - poinformowała irańska agencja prasowa IRNA. Około 30 osób odniosło obrażenia.

Epicentrum wstrząsu znajdowało się 60 km na północny wschód od elektrowni nuklearnej, a hipocentrum na głębokości ponad 16 km. Wstrząsy były odczuwalne w całej prowincji Buszer. W wielu miastach mieszkańcy w panice wybiegali z domów.

Media społecznościowe w Arabii Saudyjskiej podały, że wstrząsy dały się odczuć na wschodzie tego kraju, po drugiej stronie Zatoki Perskiej.

bECMxoBj

W kwietniu br. w wyniku trzęsienia ziemi w prowincji Buszer zginęło ponad 30 osób. Elektrownia atomowa nie została uszkodzona.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran będzie dalej budował reaktory Umowa zawarta przez Iran z sześcioma mocarstwami przewiduje m.in. wstrzymanie tej inwestycji.
Prezydent Iranu: "Przed nami daleka droga" W wywiadzie dla irańskiej telewizji państwowej Rowhani podkreślił, że Iran ma prawo do cywilnego programu atomowego i wzbogacania uranu.
Bruksela zniesie część sankcji wobec Iranu Unia Europejska rozpoczyna przygotowania do złagodzenia niektórych sankcji - poinformował w poniedziałek rzecznik KE ds. polityki zagranicznej Michael Mann.
bECMxoBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)