Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzęsienie ziemi we Włoszech. 8 tys. osób bez domu

0
Podziel się:

Sześćdziesiąt wtórnych wstrząsów zanotowano od północy w regionie Emilia-Romania we Włoszech.

Trzęsienie ziemi we Włoszech. 8 tys. osób bez domu
(PAP/EPA)
bEDOktkl

Sześćdziesiąt wtórnych wstrząsów zanotowano od północy w regionie Emilia-Romania we Włoszech, gdzie we wtorek w trzęsieniu ziemi zginęło 16 osób, w tym 13 robotników w zawalonych halach fabrycznych. Rannych jest 350 ludzi, a bez dachu nad głową ok. 8 tysięcy.

Jedną osobę uważa się za zaginioną. Łączna liczba osób bezdomnych i ewakuowanych z zagrożonych budynków po wstrząsach we wtorek i wcześniejszym 20 maja wynosi 15 tysięcy. W miejscowości Rovereto sulla Secchia zginął pod gruzami kościoła jego proboszcz, gdy ratował cenne dzieła sztuki ze świątyni.

Włoskie media przedstawiają zdjęcia, obrazujące ogrom nowych strat w rejonie miasta Modena, gdzie runęło wiele domów, zakładów produkcyjnych i kościołów, których konstrukcja została naruszona w rezultacie poprzedniego wstrząsu. Straty w tamtejszej gospodarce szacuje się na co najmniej 1 miliard euro.

bEDOktkn

Kolejne trzęsienie ziemi we Włoszech. Tysiące osób bez dachu nad głową

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/kolejne-trzesienie-ziemi-we-wloszech-tysiace-osob-bez-dachu-nad-glowa-g419899.html) Sejsmolodzy przestrzegają, że należy spodziewać się następnych silnych wstrząsów, gdyż obecna faza aktywności sejsmicznej jeszcze się nie skończyła. Zdaniem niektórych ekspertów, cytowanych przez środową prasę, wstrząsy w Emilii-Romanii mogą trwać nawet latami.

Przypomina się, że w XVI wieku ziemia w okolicach miasta Ferrara trzęsła się przez cztery lata, co spowodowało, że uciekła stamtąd rządząca nim dynastia.

W związku z kataklizmem mnożą się apele do prezydenta Włoch Giorgio Napolitano o odwołanie parady wojskowej w sobotę w Rzymie z okazji Święta Republiki. W opinii związków zawodowych oraz polityków lewicy kilka milionów euro, które kosztować będzie organizacja tej uroczystości, należy przekazać na pomoc dla ludności ze zniszczonych terenów. Pałac Prezydencki odpowiedział, że parada w Wiecznym Mieście odbędzie się, ale będzie skromna.

Czytaj więcej o trzęsieniu ziemi we Włoszech
Rząd zabrał odszkodowania przed tragedią Na trzy dni przed wczorajszym trzęsieniem ziemi w regionie Emilia-Romania we Włoszech weszły w życie przepisy o reformie Obrony Cywilnej.
Tyle sera zniszczyło włoskie trzęsieniem ziemi Trzęsienie ziemi we Włoszech zniszczyło 300 tysięcy krążków Parmezanu i Grana Padano.
Tusk buduje polsko-włoską przyjaźń Polski premier pojechał do Włoch. Będzie rozmawiał o kryzysie, ale i o piłkarskich mistrzostwach Europy.
bEDOktkO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)