Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Wybuchła panika

Nie odnotowano żadnych zniszczeń, nikt nie ucierpiał. Mimo to setki osób próbowały dowiedzieć się czegoś więcej, telefonując do biur obrony cywilnej i straży pożarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

Lekki wstrząs sejsmiczny o sile 3,5 stopnia w sali Richtera odnotowano we Włoszech. Epicentrum znajdowało się w okolicy zwanej Castelli Romani. Znajduje się ona na południe od Wiecznego Miasta i obejmuje m. in. papieską rezydencję w Castel Gandolfo. Trzęsienie, które wystąpiło dokładnie o godzinie 17.13 wyraźnie odczuli także mieszkańcy Rzymu.

Nie odnotowano żadnych zniszczeń, nikt nie ucierpiał. Mimo to setki osób próbowały dowiedzieć się czegoś więcej, telefonując do biur obrony cywilnej i straży pożarnej. Żywa jest wciąż pamięć o trzęsieniu ziemi, które w maju tego roku dwukrotnie nawiedziło region Emilii Romanii, powodując 27 ofiar śmiertelnych i poważne zniszczenia.

W Rzymie trzęsienia ziemi są raczej rzadkością. Najpoważniejsze zdarzyło się w 1349 roku, a ucierpiało wtedy m. in. Koloseum. Eksperci twierdzą,. że nie wystąpił tu nigdy wstrząs o sile większej od czterech stopni w skali Richtera, a w okolicach Castelli Romani czterech i pół.

Czytaj więcej w Money.pl
Włosi wypominają Obamie: Miałeś pomóc Prezydent USA nie dotrzymał obietnicy udzielenia pomocy finansowej zniszczonej w trzęsieniu ziemi L'Aquili - wypomina mu dziennik "La Stampa".
Włosi zmagają się z groźnymi siłami natury Obrona Cywilna przygotowała 150 tysięcy butelek z wodą. Temperatura we Włoszech dochodzi nawet do 45 stopni.
Papież im pomoże. Wysyła dwudziestu ludzi Gwardia Szwajcarska rusza na pomoc ludności włoskiego regionu Emilia - Romania, która ucierpiała w dwóch niedawnych trzęsieniach ziemi.
Tagi: trzęsienie ziemi we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz