Notowania

włochy
31.03.2011 07:53

Tunezyjscy więźniowie przyjechali do Włoch

Premier Włoch Silvio Berlusconi ostrzega, że kryminaliści ukryli się na wyspie Lampedusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział, że wśród imigrantów z Tunezji, którzy przybyli na Lampedusę, są niektórzy z ponad 13 tysięcy uciekinierów z więzień w tym kraju. Uzyskali oni wolność podczas niedawnych rozruchów.

Szef rządu złożył wczoraj pierwszą wizytę na wyspie od początku kryzysu imigracyjnego. Na konferencji prasowej przed odlotem z Lampedusy Berlusconi oświadczył, odnosząc się do uciekinierów z tunezyjskich więzień: _ Dołożyliśmy starań, aby osoby te nie przeniknęły do tkanki społecznej _.

Włoski premier zapowiedział: _ Imigranci, którzy przybędą na nabrzeża Lampedusy, będą natychmiast wsadzani na statki płynące do Tunezji _. Ponadto oznajmił: _ Tunezja potwierdziła, że więcej osób stamtąd nie wyruszy _.

Berlusconi zapewnił, że w najbliższych dniach wyspę opuszczą wszyscy uchodźcy, którzy zostaną przewiezieni do innych regionów Włoch. Szef rządu obiecywał mieszkańcom wyspy, że dołoży wszelkich starań, aby wróciło tam normalne życie.

_ Lampedusa będzie miała kasyno _ - zapowiedział Berlusconi. Poza tym - dodał - zostanie tam zbudowane pole golfowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t136331.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;6;tys;uchodzcow;wlosi;sie;buntuja,147,0,802707.html) Ponad 6 tys. uchodźców, Włosi się buntują W ciągu ostatniej doby na Lampedusę przypłynęło kolejnych 450 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t116615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;zaostrzaja;kontrole;imigrantow,174,0,774830.html) Włochy zaostrzają kontrolę imigrantów W ostatnich dniach do tego kraju przedostało się ponad pięć tysięcy uciekinierów, głównie z Tunezji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t136298.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dramat;na;lampedusie;bedzie;kwarantanna,224,0,802016.html) Dramat na Lampedusie. Będzie kwarantanna? Warunki higieniczno-sanitarne na włoskiej wyspie są dramatyczne i mogą się pogorszyć, bo cały czas przypływają kolejni uciekinierzy z Libii i Tunezji.
Tagi: włochy, lampedusa, uciekinierzy, emigranci, tunezja, więźniowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz