Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turcja
06.09.2012 09:34

Turcja: 25 żołnierzy zginęło w wybuchu w składzie amunicji

Co najmniej 25 tureckich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w rezultacie potężnego wybuchu w składzie amunicji, do którego doszło wieczorem w mieście Afyon na zachodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Allan Henderson/CC/Flickr)

Co najmniej 25 tureckich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w rezultacie potężnego wybuchu w składzie amunicji, do którego doszło wieczorem w mieście Afyon na zachodzie kraju - poinformowało dowództwo sił zbrojnych Turcji.

Jak podają lokalne media, eksplozja miała miejsce około godz. 21 (godz. 20 czasu polskiego) w magazynie, w którym przechowywane były granaty. Wywołała ona duży pożar, który według mediów nie został jeszcze ugaszony.

Jak pisze anglojęzyczny dziennik _ Today's Zaman _, siła wybuchu była tak wielka, że mieszkańcy miasta wybiegli na ulice, przekonani, że doszło do trzęsienia ziemi.

Przebywający na miejscu wybuchu, pochodzący z tych okolic minister leśnictwa i gospodarki wodnej Veysel Eroglu powiedział, że najpewniej doszło do wypadku podczas sortowania granatów. Wykluczył wersję mówiącą o ataku terrorystycznym dokonanym przez separatystów z Partii Pracujących Kurdystanu.

Wokół składu rozrzuconych zostało wiele granatów, które zostaną rozbrojone przez wojsko - dodał Eroglu, cytowany przez tureckie stacje telewizyjne. W opublikowanym w internecie komunikacie turecki Sztab Generalny napisał, że trwa śledztwo w celu ustalenia przyczyn eksplozji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ekplozja jak trzęsienie ziemi. Wielu rannych Wybuch miał miejsce w pobliżu siedziby rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju w centrum Stambułu.
Eksplozja w Monachium. Była zaplanowana Saperzy nie byli w stanie rozbroić ładunku, dlatego zdecydowali się na kontrolowany wybuch.
Eksplozja w ABW. Ujawniają co wybuchło W jednej z kas pancernych wybuchł materiał wybuchowy.
Tagi: turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz