Notowania

ue
05.09.2009 11:32

Turcja chce do Unii Europejskiej. Grozi przeciwnikom

Szef tureckiej dyplomacji upomina kraje, które nie widzą Ankary w strukturach UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Bonek)

_ - Negatywne głosy, które stale słyszymy ze strony części państw UE, wywołują wątpliwości wśród naszych obywateli i niweczą nasze wysiłki przeprowadzenia reform _ - powiedział Ahmet Davutoglu, szef tureckiej dyplomacji, szwedzkiej gazecie _ Dagens Nyheter _.

W Sztokholmie turecki minister ma się spotkać ze swymi odpowiednikami z krajów UE. Szwecja w tym półroczu przewodniczy Unii Europejskiej.

Według Davutoglu, Turcja _ już kilka lat temu _ spełniła wymagania unijne w takich kwestiach jak swobody religijne, wolność słowa, abolicja na karę śmierci, czy audycje radiowe w języku Kurdów.

Szwecja od lat opowiada się za przyjęciem Ankary do Unii Europejskiej. Jednak negocjacje, rozpoczęte w 2005 roku, ślimaczą się, gdyż wiele europejskich krajów takich jak Francja i Niemcy sprzeciwiają się wstąpieniu Turcji do UE i opowiadają się za przyjęciem formuły _ partnerstwa uprzywilejowane _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Eksperci chcą zmian. Pięciu nowych komisarzy w KE? ]( http://news.money.pl/artykul/eksperci;chca;zmian;pieciu;nowych;komisarzy;w;ke,75,0,524363.html )
* [ Nowego szefa KE poznamy 16 września ]( http://news.money.pl/artykul/nowego;szefa;ke;poznamy;16;wrzesnia,127,0,524415.html )
Tagi: ue, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz