Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turcja: Tysiące ludzi zebrały się w Stambule po akcji policji

0
Podziel się:

Jak poinformowała agencja Reutera powołując się na świadków, na głównej alei prowadzącej do placu Taksim wzniesiono barykady.

Turcja: Tysiące ludzi zebrały się w Stambule po akcji policji
(PAP/EPA)
bEUgvjqZ

Tysiące ludzi wyszły w sobotę na ulice Stambułu po akcji policji, która oczyściła plac Taksim i przylegający do niego park Gezi. Jak poinformowała agencja Reutera powołując się na świadków, na głównej alei prowadzącej do placu Taksim wzniesiono barykady.

Wcześniej policja użyła armatek wodnych, gazu łzawiącego i granatów ogłuszających, aby wypędzić demonstrantów z parku i postawionego tam miasteczka namiotowego. Namioty usunięto z pomocą buldożerów.

Konfederacja Związków Pracowników Publicznych (KESK), jeden z największych związków zawodowych sektora publicznego zapowiedział strajk na poniedziałek.

bEUgvjrb

_ - Już podjęliśmy decyzję, że zorganizujemy strajk, jeśli dojdzie do interwencji w parku. Więc jutro ogłosimy, że strajk odbędzie się w poniedziałek _ - powiedział rzecznik KESK, Mustafa Turgut.

Również Konfederacja Postępowych Robotniczych Związków Zawodowych Turcji (DISK) zwołała nadzwyczajne posiedzenie. Przedstawiciel organizacji powiedział, że rozważane jest wezwanie do strajku.

Czytaj więcej w Money.pl
Armatki wodne i gaz. Kolejne starcie z tłumem Mundurowi rozpędzili część antyrządowych manifestantów. Przed południem siły porządkowe przejęły kontrolę nad placem, ale protestujący zebrali się tam znów po południu.
Erdogan chce zgody? Będzie spotkanie Wicepremier Bulent Arinc dodał, że nielegalne demonstracje nie będą dłużej w Turcji tolerowane. Żyjemy w państwie prawa.
Gubernator Stambułu bije się pierś. Dlaczego? Gubernator Huseyin Avni Mutlu skierował niespodziewanie do dziesiątków tysięcy młodych ludzi demonstrujących na placu Taksim utrzymane w serdecznym tonie przeprosiny za brutalność policji.
bEUgvjrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)