Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Turcja zaprasza Rosję do projektu gazociągu Nabucco

0
Podziel się

Gazociąg ma połączyć kraje nadkaspijskie z Europą Zachodnią.

Turcja zaprasza Rosję do projektu gazociągu Nabucco
(PAP/EPA)
bDTXpTQl

Turcja jest gotowa zapewnić Rosji współudział w gazociągu Nabucco, który ma połączyć kraje nadkaspijskie z Europą Zachodnią - zapowiada minister spraw zagranicznych Turcji, Ali Babacana.

- _ Każdy kraj dąży do zdywersyfikowania swych zasobów energetycznych. My konkretnie chcemy, by gaz w rurociągu Nabucco pochodził z różnych źródeł _ - zapowiada turecki minister. - _ Naszej polityki w tej kwestii nie traktujemy jako konkurencyjnej wobec polityki rosyjskiej, lecz przeciwnie, uważamy, że obie się nawzajem uzupełniają. _

_ _Babacan podkreśla, że Rosja zapewniła Turcji dodatkowe dostawy gazu, gdy ta miała kłopoty z gazem importowanym z Iranu. Turecki państwowy koncern gazowy Botas zawarł z Gazpromem porozumienie w sprawie budowy wspólnych obiektów magazynowania gazu.

bDTXpTQn

ZOBACZ TAKŻE:

Nabucco miałby transportować gaz z Iranu, Iraku, postradzieckich państw nadkaspijskich i być może Rosji przez Turcję, Bułgarię, Rumunię i Węgry do Austrii. Jednak ten szacowany na 4,6 mld euro projekt wciąż nie ma wiarygodnego harmonogramu czasowego, a niektóre państwa partnerskie - zwłaszcza Węgry - demonstrują wobec niego sceptycyzm.

_ _

bDTXpTQO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)