Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Jest kryzys, zawieszamy subwencje kategorycznie!

0
Podziel się

Premier uważa, że jeśli SLD nie poprze tej inicjatywy, obleje egzamin ze społecznej wrażliwości.

Tusk: Jest kryzys, zawieszamy subwencje kategorycznie!
(PAP/Tomasz Gzell)
bEajBIZh

Premier Donald Tusk uważa, że zawieszenie subwencji dla partii politycznych na czas kryzysu jest bezdyskusyjne. Jego zdaniem, poparcie tego pomysłu będzie egzaminem z wrażliwości społecznej dla lewicy.

_ - Argument, żeby zawiesić subwencjonowanie partii na czas kryzysu jest argumentem bezdyskusyjnym _ - powiedział dziś w Starogardzie Gdańskim Tusk. - _ Proponujemy także 10-procentową redukcję zatrudnienia w biurokracji _ - przypomniał.

_ - Zaproponowaliśmy ostrożne i takie niezbyt bolesne, ale jednak odczuwalne decyzje dotyczące podatków, ponieważ żyjemy w czasach kryzysu finansowego. Nie można mówić ludziom: musimy trochę bardziej dyscyplinować się finansowo, a partie będą otrzymywały tak duże pieniądze _ - podkreślił premier.

bEajBIZj

Wyraził nadzieję, że będzie to _ przygniatający _ argument w uzyskiwaniu poparcia dla tego pomysłu. _ - Słyszałem, że ci, którzy wyszli z Prawa i Sprawiedliwości są zainteresowani takim przedsięwzięciem _ - zauważył.

Tusk pytany o ewentualny brak poparcia lewicy dla pomysłu zawieszenia subwencji dla partii, powiedział, że nie chce mu się wierzyć, żeby _ pełna prospołecznych haseł _ lewica pokazała _ brzydkie oblicze _ i nie poparła zawieszenia subwencji dla partii.

_ - Jeśli miałoby się okazać, że pan poseł Napieralski jest mocny w tym, żeby rozdawać pieniądze podatników z budżetu Państwa, a nie jest gotowy dać pieniędzy, które jego partia ma wziąć, to uważam, że egzamin ze swojej lewicowej wrażliwości obleje _ - powiedział Tusk.

Projekt zmniejszający o połowę subwencję dla partii politycznych w latach 2012-13 zgłosiła Platforma Obywatelska. Jest on już po pierwszym czytaniu w komisji finansów. W drugim czytaniu PO ma zgłosić poprawkę, w ramach której zaproponuje nie redukcję subwencji, a jej całkowite zawieszenie w latach 2012-13. Klub Polska Jest Najważniejsza opowiedział się za zawieszeniem subwencji budżetowej dla partii politycznych już od 2011 roku.

bEajBIZp
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t86741.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;finansowania;partii;z;budzetu;juz;w;2012;roku,160,0,722848.html) Koniec finansowania partii z budżetu już w 2012 roku? Platforma Obywatelska szykuje poprawkę zawieszającą dotacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t90200.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;chce;zabrac;partiom;pieniadze,27,0,723227.html) Prezydent chce zabrać partiom pieniądze Nowak: Mniej picu wyjdzie tylko na dobre naszej polityce.
bEajBIZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)