Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Nie robię histerii, ale ochrona się im należy

0
Podziel się:

Do grona polityków ochranianych przez BOR dołączył Grzegorz Napieralski.

Tusk: Nie robię histerii, ale ochrona się im należy
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk uważa, że ochrona dla polityków, wobec których padają groźby, jest uzasadniona. Wśród polityków, którzy przyjęli tę formę ochrony są Zbigniew Ziobro i Grzegorz Napieralski - który właśnie zdecydował się przyjąć ofertę premiera.

_ - Na pewno nie mamy tutaj żadnego Bizancjum. Przydzielono ochronę tym politykom, którzy znaleźli się na ponurych listach,m.in. tego człowieka który zdecydował się na bezsensowne, okrutne morderstwo w Łodzi _ - powiedział szef rządu.

Donald Tusk dodał w Gołdapi, że on sam stoi po drugiej stronie - jako ten, któremu ochrona przysługuje z racji przepisów. I jak podkreślił, w ostatnich dniach atmosfera wokół polityków stała się bardziej napięta.

- _ Ja szefostwo BOR-u powstrzymuje przed nadmierną skłonnością do roztaczania ochrony. Sam otrzymałem kilkadziesiąt poważnych gróźb otrzymałem w korespondencji z ostatnich dwóch tygodni, ale nie robię z tego histerii _ - powiedział premier. - _ Atmosfera jest taka, że rzeczywiście wszyscy czuja się bardziej zobowiązani do tego, żeby ochrona była większa. Mam nadzieję, że niedługo wyjdziemy z tej traumy _ - dodał.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Donald Tusk jest przekonany, że mimo zabójstwa pracownika biura poselskiego PiS w Łodzi, sytuacja w naszym kraju nie jest bardziej napięta niż w zachodzie Europy. Jego zdaniem, Polacy mają skłonność do tragizowania sytuacji w swoim kraju.

- _ Jakie wzory chcielibyśmy dać jako najlepsze? Niemcy, gdzie lider CDU i lider SPD w ciągu kilkunastu miesięcy zostali zaatakowani przez nożowników. Stany Zjednoczone, gdzie śmierć prezydenta czy senatora nie była niczym odbiegającym od normy? - _pytał Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:


Ochronę BOR przyjęło już kilkunastu polityków, między innymiJacek Kurski, Zbigniew Ziobro, Stefan Niesiołowski i Leszek Miller.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t114007.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grozono;wiceprezes;pis;policja;bada;sprawe,55,0,696887.html) Grożono wiceprezes PiS, policja bada sprawę Szydło: Napisano do mnie bym przestała się pokazywać bo trafię na celownik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t114003.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;nie;przyjal;poslow;pis;bo;zaprosil;kaczynskiego,234,0,696810.html) Komorowski nie przyjął posłów PiS bo zaprosił Kaczyńskiego Nowak: Mam nadzieję, że jednak prezes PiS spotka się z prezydentem. Kaczyński odmawia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)