Notowania

wybory prezydenckie 2010
20.06.2010 21:26

Tusk o wyniku Komorowskiego: Wypadł lepiej ode mnie

Z ulgą odczytałem sondażowe wyniki wyborów - mówił premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Jacek Turczyk)

*Z wielką ulgą odczytałem sondażowe wyniki wyborów - mówił premier.Bronisław Komorowski, według różnych sondaży wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich z wynikiem od 40,7 do 46,2 procent. *

Donald Tusk, komentując wynik uzyskany w pierwszej turze wyborów podkreślał, że dziś jest zupełnie inna sytuacja, niż w wyborach przed pięcioma laty.

_ - Wszyscy wiedzą, co znaczy PiS i co znaczy Platforma. Dlatego przed nami jeszcze wielki wysiłek, ale punkt wyjścia jest dużo bardziej optymistyczny, niż mój pięć lat temu - _mówił premier. Teraz - według Tuska - pozostaje walka o frekwencję w drugiej turze.

POSŁUCHAJ PREMIERA DONALDA TUSKA:

Premier pytany czy PO będzie zabiegać o poparcie Lewicy w drugiej turze odpowiedział, że mimo różnic warto do takiej rozmowy przystąpić. Nie bez znaczenia pozostaje także wynik kandydata SLDGrzegorza Napieralskiego- dodał przewodniczący partii.

Wyborcze raporty Money.pl
*Dlaczego Polakom nie chce się głosować? * W maju Brytyjczycy wybierali parlament w zwykły, roboczy czwartek. Do urn poszło 65 proc. wyborców. Na początku tego miesiąca w Czechach przez dwa dni zagłosowało 62,6 proc. uprawnionych. Podobny wynik w Polsce jest niemożliwy, bo od lat - niezadowoleni z tego, co dzieje się w kraju – bojkotujemy wszelkie wybory.
*Za pięć lat prezydenta wybierzemy przez internet? * e-głosowanie nie jest problemem technicznym, ani finansowym - podkreślają eksperci. Na początku nowa metoda musiałaby uzupełniać tradycyjną, ale być może już za 3-4 lata, moglibyśmy wypełnić obywatelski obowiązek bez wychodzenia z domu. Potrzebne są: dobra wola polityków i system elektronicznych dowodów osobistych.
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz