Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
21.04.2011 13:39

Tusk obiecuje pomóc Seremetowi

Premier przyznaje, że współpraca z Rosjanami układa się różnie. - Jeśli chodzi o jej tempo i zakres - mówi Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier Donald Tusk zapewnił, że instytucje rządowe są zaangażowane w pomoc polskim prokuratorom w kontaktach ze stroną rosyjską w kwestii śledztwa smoleńskiego.

Szef rządu rozmawiał z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem na temat opóźnień w realizacji przez Rosjan wniosków polskich śledczych. Premier powiedział, że zobowiązał ministerstwa spraw zagranicznych i sprawiedliwości do zaangażowania się i dyspozycji wobec Prokuratora Generalnego przed jego wizytą w Moskwie w połowie maja.

Premier przyznał, że współpraca z Rosją układa się różnie: - _ Sposób współpracy ze strony instytucji rosyjskich nie we wszystkich aspektach jest satysfakcjonujący jeśli chodzi o tempo czy zakres współpracy _ - powiedział premier.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Premier zapewniał, że wnioski polskiej prokuratury w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej będą wspierane przez rząd. - _ Otrzymaliśmy informację dotyczącą oczekiwań polskiej prokuratury jeśli chodzi o dokumentacje w dyspozycji strony rosyjskiej. Będziemy podejmowali działania także na drodze dyplomatycznej _ - tłumaczył.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Donald Tusk powiedział, że ważne jest to, że materiały posiadane przez polską stronę pozwalają pracować zarówno komisji badajacej przyczyny katastrofy jak i prokuraturze. Premier wyraził przekonanie, że uda się ustalić prawdziwe przyczyny i okoliczności katastrofy z 10 kwietnia ubiegłego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t137784.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/seremet;u;premiera;nacisnie;na;rosjan,19,0,815635.html) Seremet u premiera. Naciśnie na Rosjan? Rzecznik rządu: Prokuratura może liczyć na pomoc rządu w sprawie smoleńskiego śledztwa i dokumentów, których się domaga.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t137520.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/seremet;poprosi;tuska;o;wsparcie;chodzi;o;smolensk,234,0,815082.html) Seremet poprosi Tuska o wsparcie. Chodzi o Smoleńsk Prokurator generalny nie chce mówić o szczegółach spotkania z premierem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;nie;ma;dowodow;na;naciski;na;pilotow;tu-154m,122,0,814970.html) Prokuratura: Nie ma dowodów na naciski na pilotów Tu-154M - _ Dopóki jednak nie zakończy się śledztwo, nie można tego wykluczyć _- podkreśla płk. Zbigniew Rzepa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t95390.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratorzy;z;rosji;juz;w;polsce,157,0,814237.html) Prokuratorzy z Rosji już w Polsce O umożliwienie udziału swoich prokuratorów w przesłuchaniach świadków na terenie Polski rosyjska prokuratura poprosiła w wysłanym w ostatnim czasie wniosku o pomoc prawną.
Tagi: smoleńsk, katastrofa, śledztwo, seremet, tusk, kraj, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz