Notowania

wybory prezydenckie 2010
22.06.2010 15:36

Tusk: Współpraca z PSL jest doskonała

Tak premier komentuje doniesienia o kuszeniu Napieralskiego koalicją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Premier nie planuje zmiany koalicyjnego partnera co najmniej do końca kadencji rządu. Donald Tusk potwierdził w obecności wicepremiera Waldemara Pawlaka z PSL, że współpraca w ramach obecnej koalicji układa się doskonale.

Zapewnił, że umowa zawarta z PSL obowiązuje do następnych wyborów parlamentarnych. Premier tłumaczy, że jeśli do tego czasu współpraca z PO nie znudzi się PSL, to i Platforma dotrzymuje słowa. Ma nadzieję, że tak się właśnie stanie.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Donald Tusk opowiedział się za kontynuowaniem tej współpracy także po następnych wyborach - pod warunkiem, że obie partie uzyskają taki wynik, że będą mogły utworzyć koalicję. Po wyborach natomiast każdy scenariusz jest możliwy - mówił szef rządu.

Premier - pytany o to, czy po pierwszej turze wyborów prezydenckich podobnie jak niektórzypolitycy także zmienił poglądy na lewicowe - powiedział, że nadal pozostał centro-liberałem o lekko konserwatywnym zabarwieniu.

Zauważył jednak, że naturalnie obaj kandydaci na prezydenta będą walczyć o elektorat tych, którzy odpadli w pierwszej turze. Nie sądzi jednak, by _ Bronisław Komorowski wpiął sobie kolczyk w nos, a Jarosław Kaczyński poprowadził paradę gejów. _

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński. Trzeci wynik wyborczy w pierwszej turze uzyskał szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ Zobacz wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich ]( http://news.money.pl/artykul/wyniki;i;tury;-;sprawdz;jak;glosowaly;wojewodztwa,235,0,635371.html )**
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, tusk, koalicja, sld, psl, wybory, prezydenckie, parlamentarne, lewica, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz