Notowania

tvp
02.08.2008 07:03

TVP i Polskie Radio do likwidacji

W ich miejsce powstaną nowe spółki. Likwidacja ma pomóc w redukcji 1,5 tys. zbędnych etatów w spółkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Telewizja Polska i Polskie Radio zostaną zlikwidowane, a w ich miejsce powstaną nowe spółki - pisze _ Gazeta Wyborcza. _

To pomysł autorów projektu nowej ustawy o nadawcach publicznych, który powstał w Ministerstwie Kultury

Projekt przewiduje nową organizację mediów publicznych. TVP, Polskie Radio oraz 17 spółek publicznych i regionalnych rozgłośni radiowych zostanie postawionych w stan likwidacji.

Profesor Tadeusz Kowalski, szef zespołu, który przygotował założenia nowej ustawy o mediach mówi _ Gazecie Wyborczej _, że likwidacja obu spółek to formalność, która nie będzie miała praktycznego znaczenia dla nadawania programu.

Na miejsce zlikwidowanych miałyby powstać trzy nowe spółki: TVP, nadająca _ Jedynkę _, _ Dwójkę _, TV Polonię oraz kanały tematyczne, Polskie Radio, na które składałby się Program Pierwszy, Drugi, Trzeci oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a także Polskie Media Regionalne, utworzone z regionalnych ośrodków telewizji i radia publicznego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Schetyna: Nie będziemy kupować głosów w Sejmie ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;nie;bedziemy;kupowac;glosow;w;sejmie,141,0,358797.html )
* [ SLD zaprasza PO do współpracy ]( http://news.money.pl/artykul/sld;zaprasza;po;do;wspolpracy,23,0,358167.html )
* [ Wiadomości z kraju na Twojej stronie www! ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania )

Profesor Kowalski podkreśla, że postawienie telewizji i radia w stan likwidacji da możliwość restrukturyzacji spółek. Proces likwidacji pozwoli na dokonanie zmian, jakie w innej sytuacji nie były możliwe. Jako przykład Kowalski podaje redukcję półtora tysiąca etatów w TVP i likwidację niepotrzebnych komórek w firmie. Do tej pory takie zmiany w TVP blokowały związki zawodowe.

Tagi: tvp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz