Notowania

wikileaks
05.12.2010 11:55

Twórca Wikileaks oskarżony o gwałt. Z przyczyn polittycznych?

Tak twierdzi adwokat Juliana Assange'a.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Ściganie Juliana Assange'a, twórcy demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks przez szwedzką policję w sprawie o gwałt _ wydaje się _ być spowodowane _ motywami politycznymi _ - powiedział w Londynie jeden z jego adwokatów, Mark Stephens. *

Stephens powiedział w wywiadzie dla telewizji BBC, że _ jest zaniepokojony motywami politycznymi, które prawdopodobnie stoją za tą sprawą _.

39-letni Assange jest poszukiwany listem gończym przez szwedzkie władze w związku z oskarżeniami o gwałt i molestowanie seksualne.

**[

Wszystko o przeciekach ujawnianych przez WikiLeaks. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/dokumenty;wikileaks.html )**

Assange zaprzecza oskarżeniom o gwałt i molestowanie, które wysunięto po jego spotkaniu z dwiema kobietami podczas wizyty w Szwecji w sierpniu.

Szwecja wydała nakaz aresztowania Assange'a przed rozpoczęciem publikowania przez jego demaskatorski portal internetowy poufnej korespondencji dyplomacji amerykańskiej.

Julian Assange uważa, że on i jego grupa znaleźli się na celowniku agencji wywiadowczych z USA i innych krajów, niezadowolonych z powodu przecieku tajnych dokumentów na temat wojny w Iraku i Afganistanie, a także opinii amerykańskich dyplomatów o przywódcach wielu krajów.

Według dziennika _ The Independent _ przebywa on w Wielkiej Brytanii i policja zna jego miejsce pobytu.

Czytaj w Money.pl

Tagi: wikileaks, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz