Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na ukrainie
09.11.2010 14:21

Tymoszenko: Janukowycz sfałszuje wybory parlamentarne

Opozycja oskarża prezydenta o oszustwa wyborcze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

- _ Doświadczenie zdobyte przy fałszowaniu wyborów lokalnych ekipa prezydenta Wiktora Janukowycza wykorzysta do sfałszowania wyborów parlamentarnych _ - oświadczyła była premier Julia Tymoszenko, przywódczyni największego ugrupowania opozycyjnego na Ukrainie.

_ - Były to najbrudniejsze i najbardziej nieuczciwe wybory w historii niepodległej Ukrainy _ - dodała.

Ukraińcy wybierali władze lokalne 31 października. Mimo, że od głosowania minęło dziewięć dni, oficjalne wyniki wyborów nie zostały dotąd ogłoszone. Nie opublikowano także danych, dotyczących frekwencji wyborczej. Zgodnie z sondażami zwycięstwo w wyborach odniosła rządząca, prezydencka Partia Regionów Ukrainy.

_ - Oznacza to, że w całym kraju kontynuowane jest podrabianie protokołów komisji wyborczych oraz korygowanie wyników wyborów z pomocą sądów i struktur siłowych _ - stwierdziła Tymoszenko, która stoi na czele bloku politycznego jej własnego imienia.

Była premier jest przekonana, że zapowiedziane niedawno przez Partię Regionów zmiany ustawy o wyborach do Rady Najwyższej (parlamentu) oznaczają, że obecne władze będą dążyć do sfałszowania także wyborów parlamentarnych.

_ - Ostrzegam ekipę Janukowycza, by nie pozwalała sobie na eksperymenty na narodzie. W 2004 r. obywatele potrafili się przed takimi eksperymentami obronić _ - zaznaczyła, przypominając o wydarzeniach pomarańczowej rewolucji.

Były to protesty, wywołane fałszerstwami wyników wyborów prezydenckich, których dopuszczał się obóz Janukowycza, kandydata ówczesnych władz, z którym rywalizował Wiktor Juszczenko, przedstawiciel opozycji. W wymuszonej przez protesty uliczne powtórce sfałszowanej drugiej tury wyborów zwycięstwo odniósł Juszczenko.

Obecnie niektórzy ukraińscy komentatorzy twierdzą, że po zwycięstwie w wyborach do władz lokalnych Partia Regionów Janukowycza szykuje się do wyborów parlamentarnych już w przyszłym roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/do;wyborow;fiskus;nie;bedzie;nekac;ukrainskich;mediow,237,0,695277.html) Do wyborów fiskus nie będzie nękać ukraińskich mediów Moratorium na kontrole ma działać do 31 października.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukrainscy;nacjonalisci;zabarykadowali;sie;w;komisji;wyborczej,24,0,694808.html) Ukraińscy nacjonaliści zabarykadowali się w komisji wyborczej Działacze partii Swoboda żądają obserwatorów na wyborach.
Tagi: wybory na ukrainie, tymoszenko, janukowycz, wybory, oszustwo, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz