Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uczniowie wśród orłów. Gimnazja jednak zdały egzamin?

0
Podziel się:

Polska znalazła się w grupie państw, których uczniowie robią najszybciej postępy w nauce.

Uczniowie wśród orłów. Gimnazja jednak zdały egzamin?
(PAP/Radek Pietruszka)

Polska znalazła się w czołówce krajów, które najszybciej podnoszą poziom umiejętności swoich uczniów. W Warszawie zorganizowano międzynarodową konferencję podsumowującą zmiany w kształceniu dzieci w ciągu ostatnich 9 lat na podstawie wyników raportu PISA.

Premier Donald Tusk podziękował całemu środowisku edukacyjnemu za postępy, jakie udało się osiągnąć w ciągu ostatniej dekady.

Tusk otworzył międzynarodowe seminarium na temat zmieniających się umiejętności uczniów od 2000 roku. Prezes Rady Ministrów powiedział, że reforma, która zaczęła się ponad 10 lat temu przynosi teraz efekty.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall cieszy się z postępów osiągniętych w kształceniu dzieci, ale nie zamierza spocząć na laurach. _ - W gronie ponad 60 państw, wciąż są lepsi od nas - _ mówi Hall.

POSŁUCHAJ KATARZYNY HALL:

Minister Hall ocenia, że polskie szkoły coraz lepiej pracują z uczniem słabym. Sporo trzeba jeszcze zrobić, żeby nie marnować talentów i lepiej pracować z uczniem zdolnym.

Minister Michał Boni przypomniał, że edukacja zajmuje jedno z ważniejszych miejsc w planie rozwojowym na najbliższe 30 lat. Zwrócił szczególnie uwagę na poprawienie jakości kształcenia w ciągu najbliższej dekady.

POSŁUCHAJ MICHAŁA BONIEGO:

Doradca strategiczny OECD w Dyrekcji ds, Edukacji Andreas Schleicher wśród wielu sukcesów polskiej edukacji wymienia m.in. likwidację małych i słabych prowincjonalnych szkół.

_ - Rodzice z reguły wolą wysyłać dzieci do szkoły, która jest obok ich domu niż wysyłać je gdzieś dalej. Natomiast w ich opinii system edukacyjny w ich kraju jest zawsze zły, wyjątek stanowi jedynie szkoła, w której uczą się ich dzieci - ta jest dobra. Polska jest świetnym przykładem pokazującym, że można przekonać rodziców do tego, że lepiej jest posłać dziecko do szkoły oddalonej trochę od domu, ale w której są lepsi nauczyciele i lepsze warunki do nauki - _powiedział Andreas Schleicher.

Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych Michał Federowicz uważa, że postępy polskich uczniów przedstawione w raporcie PISA, usprawiedliwiają wprowadzenie gimnazjum.

POSŁUCHAJ MICHAŁA FEDEROWICZA:

Z przygotowanego przez OECD raporcie PISA za 2009 roku wynika, że w ciągu ostatnich 9 lat Polska znalazła się w grupie państw, których uczniowie robią najszybciej postępy w nauce. W kwestii czytania i interpretacji Polska zajmuje 9.miejsce wśród krajów OECD. Największy problem polscy uczniowie mają z matematyką. Z badań PISA wynika, że 20 procent młodzieży jest poniżej poziomu, który w przyszłości może skutkować trudnościami w dalszym kształceniem się i przekwalifikowaniem dla zachowania aktywności na rynku pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t104247.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/od;kolyski;do;magistra;dziecko;kosztuje;pol;miliona;zlotych,47,0,657711.html) Od kołyski do magistra dziecko kosztuje pół miliona złotych Największy koszt to utrzymanie przyszłego magistra - 259 tys. zł. Blisko 100 tys. zł mniej kosztuje jego wykształcenie, a najmniej leczenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t97411.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/rzad;zagania;nauczycieli;do;pracy;w;wakacje,179,0,638387.html) Rząd zagania nauczycieli do pracy w wakacje Chce, by na życzenie rodziców zajmowali się oni uczniami klas I-III.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)