Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w jemenie
06.10.2012 19:27

Udaremniono zamach na bazę lotniczą w Jemenie

Samochód wyładowany materiałami wybuchowymi dostrzeżono przy bramie bazy, w prowincji Lahidż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Jemeńskie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach bojowników powiązanych z Al-Kaidą na bazę lotniczą Al-Anad na południu kraju - poinformował przedstawiciel wojska. Baza ta służy też wojskom USA do przeprowadzania ataków na islamskich rebeliantów.

Samochód wyładowany materiałami wybuchowymi dostrzeżono przy bramie bazy, w prowincji Lahidż.

_ - To był zaplanowany zamach samobójczy. Siły bezpieczeństwa aresztowały dwóch mężczyzn znajdujących się w samochodzie. Pojazd był wyładowany materiałami wybuchowymi i pociskami przeciwpancernymi _ - powiedział przedstawiciel jemeńskich sił bezpieczeństwa, pragnący zachować anonimowość.

Z bazy Al-Anad korzystają zarówno wojska jemeńskie, jak i USA, które przeprowadzają stamtąd ataki na bojowników Al-Kaidy w całym kraju, głównie przy użyciu samolotów bezzałogowych.

Siły jemeńskie od kilku miesięcy prowadzą ofensywę przeciwko Al-Kaidzie, która wcześniej przejęła kontrolę nad znaczną częścią południa kraju, korzystając ze słabości władzy centralnej.

Walkę z islamskimi rebeliantami czynnie wspierają USA. Waszyngton uważa aktywną w Jemenie Al-Kaidę na Półwyspie Arabskim (AQAP) za jedną z najbardziej niebezpiecznych filii tej organizacji terrorystycznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Kaida zabiła 90 osób. To dopiero początek _ - To zaledwie początek walki w obronie honoru i świętości - _zapowiedziała Al-Kaida w specjalnym komunikacie.
Al-Kaida: Zabijajcie dyplomatów z USA Organizacja wezwała do usunięcia ambasad USA z muzułmańskich ziem. -_ Niech będzie to krok w kierunku wyzwolenia krajów muzułmańskich spod amerykańskiej hegemonii _ - wzywa Al-Kaida.
Wielka ucieczka Al-Kaidy. Przekupili strażników Masową ucieczkę więźniów umożliwiło prawdopodobnie przekupienie strażników.
Tagi: terroryzm w jemenie, jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz