Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia
08.11.2010 13:44

UE naciska na Rosję: ustalcie, kto pobił dziennikarza

Atak wygląda jak próba uciszenia mediów - twierdzi Ashton.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Komisja Europejska oczekuje szybkiego znalezienia i osądzenia sprawców ataku na rosyjskiego dziennikarza do którego doszło w sobotę w nocy w Moskwie.

Oleg Kaszin, dziennikarz gazety _ Kommersant _ został ciężko pobity i obecnie, po operacji głowy, pozostaje w śpiączce w szpitalu.

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, w imieniu Komisji potępiła napaść. _ - Ten atak może być zinterpretowany jako próba uciszenia Olega Kaszina i zastraszenia innych dziennikarzy. Wysoka przedstawiciel do spraw polityki zagranicznej odnotowała apel prezydenta Miedwiediewa o wnikliwe dochodzenie. Mamy nadzieję, że zakończy się ono szybkimi i sprawiedliwymi wnioskami _ - napisała..

Niecałe 2 dni po pobiciu Olega Kaszina w Rosji zaatakowano kolejnego dziennikarza. Dziś nad ranem ofiarą nieznanych sprawców padł Anatolij Adamczuk, korespondent lokalnej gazety _ Żukowskije Wiesti _. Oba brutalne pobicia łączy się z zawodową działalnością dziennikarzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t115452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swieto;nacjonalistow;w;rosji;dzien;ksenofobii,54,0,704822.html) Święto nacjonalistów w Rosji. Dzień ksenofobii? Na ulice rosyjskich miast w Dniu Jedności Narodowej wyszli m.in. przeciwnicy imigracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t75102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ahmadinezad;oskarza;rosja;byla;pod;wplywem;szatana,7,0,704007.html) Ahmadineżad oskarża: Rosja była pod wpływem Szatana Prezydent Iranu uważa, że jego kraj został sprzedany Stanom Zjednoczonym.
Tagi: unia, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz