Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukradli zabytkowy most. Wszystko pod nadzorem policji

0
Podziel się:

Trwają poszukiwania sprawców. Policja prowadzi je z pomocą SŻDC.

Ukradli zabytkowy most. Wszystko pod nadzorem policji
(justindc/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bELnaTGt

W północno-zachodnich Czechach złodzieje w biały dzień i pod okiem policji ukradli 10-tonowy most kolejowy. Poinformował dziś środę czeski portal Novinky.cz.

Był to most na nieczynnej linii kolejowej między miastami Loket i Horni Slavkov koło Karlowych Warów. _ - Chodzi o długi na cztery metry stalowy most z 1901 roku, który ważył około 10 ton. Co więcej, zostało skradzionych jeszcze 200 metrów szyn kolejowych i śruby, za pomocą których przymocowane były one do podkładów _ - poinformował rzecznik czeskiej Administracji Infrastruktury Kolejowej (SŻDC) Pavel Halla.

Złodzieje byli na tyle zuchwali, że do przestępstwa wykorzystali nie tylko ciężarówkę, ale i dźwig. Co więcej, kradzieży dokonali pod nadzorem policji, której przedstawili się jako prywatna firma.

bELnaTGv

Halla zauważył, że z tak dobrze zorganizowaną grupą czeskie koleje jeszcze nie miały do czynienia. _ Grupa złodziei przedstawiła policjantom fałszywą umowę z naszym przedsiębiorstwem. Mówili, że wynajęliśmy ich do rozbiórki mostu, i udawali, że przygotowują dla nas linię pod budowę trasy rowerowej _ - mówił Halla.

Trwają poszukiwania sprawców. Policja prowadzi je z pomocą SŻDC. Straty wycenia się na co najmniej 120 tys. koron (równowartość 20 tys. zł). _ - Jednak jest to tylko cena złomu. Budowa nowego mostu kosztowałaby kilka milionów koron _ - dodał rzecznik Halla.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa na A1? Kłócą się czyja wina Inwestor kłóci się z wykonawcą, kto ma naprawić źle wybudowany most i czy grozi on zawaleniem.
Wybierali nazwę dla mostu. Radni posłuchają? Swój głos w internetowej sondzie oddało prawie 3,4 tys. osób.
Otworzyli most. Impreza za 200 tys. zł Ten most jest szczególny, ponieważ rozwiązuje wiele komunikacyjnych problemów stolicy - podkreślała prezydent Warszawy.
bELnaTGW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)