Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Atak na dwie jednostki wojskowe na Krymie

0
Podziel się

Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową w Sewastopolu.

Ukraina: Atak na dwie jednostki wojskowe na Krymie
(PAP/EPA)
bEgXGSzV

Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową w Sewastopolu - podała dzisiaj wieczorem agencja Interfax-Ukraina. Jednocześnie ministerstwo obrony poinformowało, że ok. 20 osób oblega punkt dowodzenia taktycznej grupy _ Krym _ sił powietrznych.

Media ukraińskie podały także wieczorem dzisiaj informację o desancie w Sewastopolu 15 ciężarówek Kamaz z żołnierzami rosyjskimi. Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na źródła w sztabie ukraińskiej marynarki wojennej, 15 ciężarówek zjechało z okrętu desantowego na brzeg, gdzie znajduje się baza brygady piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Zastępca oficera dyżurnego w Sewastopolu powiedział tej samej agencji, że rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową A2355. Agencja Reutera podaje, że ludzie, którzy wdarli się do jednostki, są _ najprawdopodobniej rosyjskimi żołnierzami _, a podczas szturmu nie doszło do wymiany ognia.

bEgXGSzX

Według rozmówcy Interfaksu-Ukraina rosyjscy żołnierze sforsowali ciężarówką Kamaz bramę jednostki i starają się przebić do siedziby dowództwa jednostki.

Powołując się na telefoniczną rozmowę z przedstawicielem ukraińskich sił zbrojnych Reuters pisze, że nikt nie został ranny podczas ataku.

Jednocześnie ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało, że około 20 osób oblega punkt dowodzenia taktycznej grupy _ Krym _ Powietrznych Sił Ukrainy. Według Interfaksu-Ukraina wśród napastników są _ Kozacy _, a także miejscowi radykałowie z pałkami, którzy rzucają granaty hukowe.

Według źródeł Reutera ludzie, którzy wdarli się do punktu dowodzenia, nie zdobyli broni, a obecnie trwają negocjacje między siłami ukraińskimi a napastnikami. Znaczna część ukraińskich żołnierzy zabarykadowała się w koszarach.

bEgXGSAd

Czytaj więcej w Money.pl

bEgXGSAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)