Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Chodorkowski na Majdanie

0
Podziel się:

Michaił Chodorkowski oświadczył, że rosyjska propaganda kłamie mówiąc o radykałach na Majdanie.

Ukraina: Chodorkowski na Majdanie
(PressCenter of Mikhail Khodorkovsky<br />and Platon Lebedev/cc/wikipedia)

Rosyjski biznesmen, zwolniony w grudniu z kolonii karnej - Michaił Chodorkowski wystąpił na kijowskim Majdanie. Życzę wam zwycięstwa, niech Bóg wam pomaga! - powiedział były szef koncernu naftowego Jukos, uważany za wroga Kremla.

Michaił Chodorkowski oświadczył, że rosyjska propaganda kłamie mówiąc o radykałach na Majdanie.

_ - Tu nie ma faszystów i nazistów, nie jest ich tu więcej niż na ulicach Moskwy i Petersburga. Tu są Ukraińcy, Rosjanie, krymscy Tatarzy. To cudowni ludzie, którzy obronili swoją wolność. Wszystkim im życzę sukcesu i wszystkiego najlepszego _ - powiedział Chodorkowski.

Wspominając użycie siły przeciwko manifestantom, rosyjski biznesmen powiedział, że zrobiły to władze Ukrainy za zgodą władz rosyjskich. _ Uwierzcie, że jest inna Rosja _ - apelował w Kijowie Chodorkowski, przypominając kilka manifestacji w obronie Ukrainy, do których doszło w Rosji. Wielotysięczny tłum odpowiedział _ Dziękujemy! _.

Michaił Chodorkowski był jednym z najbogatszych rosyjskich biznesmenów. Otwarcie krytykował politykę prezydenta Władimira Putina. W 2005 roku został skazany na 9 lat kolonii karnej za nadużycia w handlu ropą naftową. Zwolniono go w grudniu zeszłego roku. Zdaniem komentatorów, był to gest Putina przed zimowymi igrzyskami w Soczi. Od tego czasu Chodorkowski przebywał na Zachodzie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)