Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Epidemia z kampanią wyborczą w tle

0
Podziel się:

Politycy podają sprzeczne dane o liczbie ofiar. Grypa stała się elementem walki wyborczej.

Ukraina: Epidemia z kampanią wyborczą w tle
(ec.europa.eu)
bFeLwfZx

aktualizacja: 12:30

Na Ukrainie rośnie zamieszanie związane z epidemią grypy * *A/H1N1 *oraz sprzecznymi doniesieniami na temat liczby ofiar. Według oficjalnych danych na grypę choruje już ponad 250 tysięcy Ukraińców, 71 osób zmarło. U 22 ofiar potwierdzono grypę A/H1N1. *

Epidemię zupełnie rozbieżnie komentują też ukraińscy politycy. Ich reakcje wiąże się z kampanią wyborczą przed styczniowymi wyborami prezydenckimi.

bFeLwfZz

W wyniku zachorowań na grypę i wywołanych przez nią powikłań na Ukrainie zmarło od ubiegłego piątku 71 osób - oświadczyła premier Julia Tymoszenko, informując parlament na temat sytuacji w kraju.

Jak podała, w ośmiu z dziewięciu obwodów, w których w związku z grypą ogłoszono ZOBACZ TAKŻE: NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie
kwarantannę, sytuacja z zachorowaniami powoli się stabilizuje.Wzrost liczby chorych odnotowuje się wyłącznie w obwodzie wołyńskim - powiedziała Tymoszenko na forum izby. Obwód ten sąsiaduje z Polską.

Ukraińska premier podała, że w ciągu 9 miesięcy bieżącego roku ogólna liczba chorych na grypę (bez chorych na infekcje dróg oddechowych) wyniosła ponad 163 tys. osób, podczas gdy w _ spokojnym _ pod względem zachorowań 2007 r. było ich ponad 462 tysiące.

Tymoszenko poinformowała, że ogłoszona przez władze epidemia związana jest z większym niż zazwyczaj poziomem zachorowań.

bFeLwfZF

Ministerstwo zdrowia podaje inne dane

Według ogłoszonych w poniedziałek wieczorem danych ukraińskiego ministerstwa zdrowia w wyniku grypy lub ostrych infekcji dróg oddechowych zmarło 70 osób.

Z informacji resortu wynika, że w całym kraju odnotowano 255 516 przypadków zachorowań. Hospitalizowano 15 810 osób, w tym 375 chorych to dzieci w wieku do sześciu lat, 4 362 - dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat, 373 - kobiety w ciąży i rodzące.

Mimo napływającej z zagranicy pomocy humanitarnej, w ukraińskich aptekach nadal nie ma masek ochronnych ani preparatów przeciwgrypowych.
Kolejny kandydat na następnego prezydenta Ukrainy, urzędujący szef państwa Wiktor Juszczenko, zapowiedział, że skontroluje, w jaki sposób wypełniane są zalecenia w zakresie przeciwdziałania epidemii.

bFeLwfZG

Troskę o chorych na grypę Ukraińców wykazuje także obecny faworyt rankingów przedwyborczych, przywódca prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy Wiktor Janukowycz. Z jego inicjatywy zaplanowane na wtorek posiedzenie parlamentu ma być poświęcone właśnie tej kwestii.

W Kijowie opustoszały ulice, a przepełnione zazwyczaj w godzinach szczytu metro jest prawie puste. Na półkach sklepowych nie można uświadczyć cytryn, pomarańczy ani czosnku. Ludzie wykupują te artykuły, wierząc, że tylko one są w stanie ochronić ich przed chorobą.

bFeLwgaa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)