Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina w Unii Europejskiej? Zobacz, czy tego chcą

0
Podziel się:

41 proc. Ukraińców popiera utworzenie wspólnego państwa w składzie Ukraina, Rosja i Białoruś.

Ukraina w Unii Europejskiej? Zobacz, czy tego chcą
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

52 proc. Ukraińców opowiada się za wejściem swego kraju do Unii Europejskiej, 34 proc. jest temu przeciwnych, a 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Jednocześnie jednak 41 proc. popiera utworzenie wspólnego państwa w składzie Ukraina, Rosja i Białoruś.

Świadczą o tym opublikowane dzisiaj wyniki sondażu przeprowadzonego we wrześniu i październiku przez grupę socjologiczną _ Rating _. Pomysłu utworzenia państwa wspólnie z Rosją i Białorusią nie popiera 44 proc. ankietowanych, a 15 proc. nie ma opinii na ten temat - napisano w podsumowaniu wyników badania. Zaznaczono, że minimum jedna czwarta ankietowanych, którzy chcą wspólnego państwa z Moskwą i Mińskiem, jednocześnie chce członkostwa Kijowa w UE.

Badanie prowadzono na grupie 2000 osób dorosłych ze wszystkich regionów Ukrainy. W ubiegłym tygodniu na termin nieokreślony przeniesiono wizytę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w Moskwie, gdzie miał on rozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem (na zdjęciu) o współpracy Ukrainy z Unią Celną, którą tworzą Rosja, Białoruś i Kazachstan.

Ukraina, jak utrzymują analitycy, dąży do znalezienia takiej formuły dołączenia się do niektórych przepisów Unii Celnej, które nie przeczyłyby parafowanej i oczekującej na podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja i Białoruś będą ratować polskie firmy? W spotkaniu uczestniczyło około 120 przedsiębiorców, głównie z Opolszczyzny, ale też Dolnego Śląska i województwa śląskiego.
Rosja stanie w obronie sąsiada Polski? Alaksandr Łukaszenka zapewnił na spotkaniu z Ławrowem, że stanowisko jego kraju w kwestiach międzynarodowych w pełni pokrywa się ze stanowiskiem Rosji.
To oni najbardziej rozczarowali Unię Europejską Celem miało być zbliżenie do UE i jej standardów sześciu wschodnich sąsiadów. Mieli na to trzy lata. Co przez ten czas robili?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)