Notowania

chiny
17.05.2013 08:09

Ulewne deszcze w Chinach zabiły 33 osoby

Deszcze, które padają od ub. wtorku spowodowały lokalne powodzie. W wielu miejscach doszło do obsunięć mas rozmiękłej ziemi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yang zheng - Imaginechina/FOTOLINK/East News)

Co najmniej 33 osoby poniosly śmierć a 12 uznano za zaginione po ulewnych deszczach w 9 prowincjach południowych Chin - poinformowaly w piątek władze.

Deszcze, które padają od ub. wtorku spowodowały lokalne powodzie. W wielu miejscach doszło do obsunięć mas rozmiękłej ziemi.

Najdotkliwiej ucierpiała prowincja Guangdong, w której zanotowano 19 ofiar śmiertelnych i 11 zaginionych. Według miejscowej służby meteorologicznej, w niektórych rejonach spadło w czwartek w ciągu 9 godzin do 25 cm deszczu.

Prognozy na najbliższe dni przewidują dalsze opady. Władze ostrzegły ludność przed możliwością zejścia kolejnych lawin ziemnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec akcji ratowniczej. Jest 46 ofiar W nocy zakończono akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 1000 osób. Do tragedii doszło w południowo-zachodniej części Chin.
Tragedia w Chinach. Zasypało wiele osób Do tragicznych osunięć ziemi doszło w prowincji Yunnan w górzystym regionie na południowym zachodzie Chin.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz