Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unia chce podwoić środki MFW

0
Podziel się

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma mieć większe możliwości pomocy zagrożonym krajom.

Unia chce podwoić środki MFW
(PAP/Adam Warżawa)
bDToVFDV

Liderzy Unii Europejskiej, uczestniczący w brukselskim szczycie, opowiedzieli się za podwojeniem środków Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przeznaczonych na pomoc krajom, dotkniętym przez światowy kryzys gospodarczy - pisze agencja Reutera.

Według tego źródła, projekt dokumentu, który - jak zastrzega Reuters - ma być opublikowany w piątek w ciągu dnia lecz może jeszcze w ostatniej chwili zostać zmieniony - zakłada, iż kraje Unii na kwietniowym szczycie G20 w Londynie wystąpią z wnioskiem o podwojenie funduszy MFW, przy jednoczesnym zastrzeżeniu, iż instytucja ta winna zostać zreformowana.

Jak podaje agencja Reutera, UE zaproponuje na londyńskim szczycie państw rozwiniętych i wschodzących gospodarek takie zwiększenie środków Funduszu by _ instytucja ta mogła błyskawicznie i elastycznie reagować w sytuacjach kłopotów z bilansem płatniczym krajów członkowskich. _

bDToVFDX

Unia Europejska w dokumencie, jaki ma zostać przyjęty w piątek, zaapeluje także o jak najszybsze sfinalizowanie rokowań handlowych, prowadzonych w ramach tzw.rundy Dauha oraz potwierdzi, iż utrzymany zostanie obecny pułap 25 mld euro funduszu UE na rzecz pomocy dla państw Europy, poważnie odczuwających skutki kryzysu.

bDToVFEy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)