Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unia potępia Kaddafiego. Żąda śledztwa

0
Podziel się

Odpowiedzialni za przemoc muszą zostać ujęci i odpowiedzieć za swoje czyny - mówi Catherine Ashton.

Unia potępia Kaddafiego. Żąda śledztwa
(ec.europa.eu)
bEgBMKjp

Szefowa unijnej dyplomacji potępiła działania reżimu Muammara Kaddafiego. Catherine Ashton przebywa w Genewie na sesji Rady Praw Człowieka ONZ, gdzie dyskutowana jest sprawa narastającego kryzysu humanitarnego w Libii.

Ashton opowiedziała się za przeprowadzeniem niezależnego śledztwa w sprawie postępowania Kaddafiego. Zaznaczyła, że społeczność międzynarodowa sprzeciwia się przemocy stosowanej w Libii: _ - Potępiamy poważne naruszenia praw człowieka, do których dochodzi w Libii. Przemoc i represje muszą ustać, a odpowiedzialni za nie muszą zostać ujęci i odpowiedzieć za swoje czyny. Jest to stanowisko nie tylko Europy, ale pogląd społeczności międzynarodowej i jej najwyżej władzy - Rady Bezpieczeństwa ONZ. _

W Genewie trwa posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ. Uczestniczą w nim ministrowie spraw zagranicznych między innymi krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Rosji.

bEgBMKjr

Rada Praw Człowieka w trakcie sesji zajmie się między innymi sytuacją na Bliskim Wschodzie, w Korei Północnej, Birmie i krajach afrykańskich.
Wysoka komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Navanethem Pillay podkreśliła w Genewie, że cywile w Libii potrzebują ochrony. Jednocześnie oskarżyła rządy państw Bliskiego Wschodu o nielegalne i brutalne reakcje na prodemokratyczne demonstracje. Pilay stwierdziła, że sankcje nałożone na Libię stanowią solidną podstawę do międzynarodowych działań chroniących zarówno demonstrantów i uchodźców z Libii.

Zgromadzenie Ogólne ONZ-u ma rozważyć zawieszenie Libii w prawach członka. Jego przewodniczący, Szwajcar Joseph Deiss, który przebywa w Genewie powiedział, że sytuacja w Libii jest głęboko wstrząsająca i Zgromadzenie powinno podjąć stosowne działania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t133773.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;libii;rebelianci;zestrzelili;wojskowy;samolot,232,0,785640.html) Walki w Libii. Rebelianci zestrzelili wojskowy samolot Przeciwnicy Muammara Kadafiego odparli atak sił lojalnych wobec pułkownika w pobliżu miasta Misrata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t132541.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;po;kaddafim;wielka;narada;w;genewie,36,0,785444.html) Co po Kaddafim? Wielka narada w Genewie Sekretarz stanu USA i europejscy ministrowie spraw zagranicznych przygotowują politykę wobec Libii po upadku pułkownika.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t133792.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;oskarza;cudzoziemcow;i;al-kaide,10,0,785418.html) Kaddafi oskarża cudzoziemców i Al-Kaidę Libijski przywódca wypowiedział się na temat sytuacji w swym kraju w telefonicznym wywiadzie dla serbskiej telewizji Pink.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t133765.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;grozi;kaddafiemu;cywile;uciekaja;przed;wojna,118,0,785270.html) Unia grozi Kaddafiemu. Cywile uciekają przed wojną Represje będą miały konsekwencje dla przywódcy reżimu - zapowiada Bruksela.
bEgBMKjS
KOMENTARZE
(0)