Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
30.05.2013 18:24

Urzędnicy z Kremla zatrzymani za korupcję

Domagali się od jednego z rosyjskich biznesmenów 10 mln rubli za przydzielenie pomieszczeń biurowych w centrum Moskwy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Trzej pracownicy kancelarii prezydenta zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Domagali się od jednego z rosyjskich biznesmenów 10 mln rubli (316,7 tys. dolarów) za przydzielenie pomieszczeń biurowych w centrum Moskwy.

Przedsiębiorca zawiadomił policję, która zatrzymała kremlowskich urzędników w momencie, gdy odbierali pierwszą _ ratę _ łapówki w wysokości 4 mln rubli (126,7 tys. USD). Korzyści finansowej żądali oni za pomoc w wynajęciu od federalnej agencji ds. zarządzania majątkiem państwowym (Rosimuszczestwo) pomieszczeń biurowych przy ul. Warwarka, w samym sercu stolicy Rosji, kilkaset metrów od Kremla.

Zatrzymani to wicedyrektor Centrum Obsługi Finansowej i Prawnej Zarządu Gospodarczego Administracji Prezydenta FR oraz dwaj jego podwładni. W charakterze pośrednika występował dyrektor jednej z moskiewskich firm, którego także zatrzymano.

Po przesłuchaniu i podpisaniu zobowiązań do nieopuszczania Moskwy wszyscy czterej zostali zwolnieni. Według agencji Interfax, która powołuje się na źródło w organach ochrony prawa, podejrzani złamali zakaz opuszczania stolicy i wyjechali z miasta. Ich obecne miejsce pobytu nie jest znane.

Nie wiadomo, jak długo i z jakimi efektami działała ta grupa przestępcza. Kreml natychmiast zdystansował się od łapowników. _ Centrum Obsługi Finansowej i Prawnej jest jedną z 83 struktur podległych Zarządowi Gospodarczemu Administracji Prezydenta FR. Struktura ta nie ma żadnego związku z centralnym aparatem Zarządu Gospodarczego _ - oświadczył jego rzecznik Wiktor Chrekow.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja rozważa amnestię dla przedsiębiorców Ewentualna amnestia może objąć byłego prezesa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa.
Porównał Putina do Jana Pawła II _ Rosyjski naród potrzebuje kogoś takiego - z rosyjskim temperamentem. Putin chce przywrócić ludziom trochę godności. _
USA i Rosja dogadają sie w sprawie tarczy? Budowa tarczy antyrakietowej w Europie jest jednym z głównych punktów spornych w relacjach między Rosją a USA i NATO.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz