Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Dożywocie dla żołnierza za gwałt i morderstwo

0
Podziel się:

Przysięgli nie zdecydowali się skazać go na karę śmierci.

USA: Dożywocie dla żołnierza za gwałt i morderstwo
(PAP/EPA)

Były amerykański żołnierz, winny zgwałcenia irackiej nastolatki oraz zamordowania jej wraz z rodziną, zostanie skazany na dożywocie.

Oskarżyciele domagali się dla 24-letniego Stevena Greena kary śmierci.

Przysięgli sądu w Kentucky powiedzieli jednak sędziemu, że nie byli w stanie porozumieć się w sprawie odpowiedniego wyroku, po dwóch dniach dyskusji. Z tego powodu oskarżony ma spędzić w więzieniu resztę życia bez prawa do warunkowego zwolnienia.

Formalnie Green ma zostać skazany we wrześniu. Był sądzony jako cywil, ponieważ wcześniej został zwolniony z wojska ze względu na _ zaburzenia osobowości _.

Prokuratorzy twierdzili, że był on szefem gangu pięciu żołnierzy, którzy napadli na dom irackiej rodziny, a potem przechwalali się udziałem w zbrodni.

W maju sąd uznał byłego żołnierza za winnego gwałtu na 14-letniej Irakijce i zamordowanie jej wraz z rodziną w pobliżu Bagdadu w 2006 roku.

Obrońcy Greena nigdy nie zaprzeczali jego udziałowi w ataku, ale argumentowali, że nie zasłużył on na karę śmierci. Opisywali go jako ofiarę stresu pola walki i trudnego dzieciństwa, uwięzioną w pułapce tzw. trójkąta śmierci, gdzie wielokrotnie był świadkiem śmierci kolegów.

Czterej inni żołnierze USA odsiadują wyroki od pięciu do 110 lat więzienia za udział w tej zbrodni, ale mogą ubiegać się o warunkowe zwolnienie. Ich sprawy toczyły się przed sądami wojennymi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)