Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powerball
16.08.2012 09:15

USA: los za 337 mln dolarów w loterii Powerball

Rekordowa pozostaje wygrana z 2006 roku - 365 mln dolarów, które zgarnęła grupa ośmiu pracowników zakładów mięsnych w Nebrasce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Wygrana w wysokości 337 mln dolarów padła w amerykańskiej loterii Powerball, szczęśliwy los kupiono w stanie Michigan - podał dziś portal CNN. Posiadacze ośmiu innych losów wygrali po milion dolarów.

To nie najwyższa wygrana w historii loterii, w którą można grać w 42 stanach USA, na amerykańskich Wyspach Dziewiczych i w stołecznym dystrykcie Kolumbii. Rekordowa pozostaje wygrana z 2006 roku - 365 mln dolarów, które zgarnęła grupa ośmiu pracowników zakładów mięsnych w Nebrasce.

Rok wcześniej, w 2005 roku, cztery osoby ze stanu Oregon wygrały wspólnie 340 mln dolarów.

Te rekordowe wygrane padły w czasach, gdy los na loterię kosztował 1 dolar; w styczniu podwyższono jego cenę do dwóch dolarów.

Następnie, w tym roku, 81-letnia kobieta wygrała 336,4 mln dolarów, co wówczas stanowiło trzecią pod względem wysokości wygraną w historii loterii.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest rekord w USA. Wygrana to 640 mln dolarów Szczęśliwy kupon został kupiony w stanie Maryland w pobliżu Waszyngtonu.
Do zgarnięcia ponad 170 mln euro. W loterii 176 mln euro - taka wygrana może paść w europejskiej loterii Euro Millions w jutrzejszym losowaniu.
Ktoś właśnie wygrał prawie 95 milionów euro W Katanii na Sycylii ktoś wygrał 94 miliony 836 tysięcy euro.
Tagi: powerball, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz