Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Miliony dolarów zmarnowane w Iraku

0
Podziel się:

Rząd Stanów Zjednoczonych zmarnował dziesiątki milionów dolarów przeznaczonych na odbudowę Iraku - głosi kwartalny raport amerykańskiego inspektora generalnego ds. odbudowy Iraku, Stuarta Bowena.

*Rząd Stanów Zjednoczonych zmarnował dziesiątki milionów dolarów przeznaczonych na odbudowę Iraku - głosi kwartalny raport amerykańskiego inspektora generalnego ds. odbudowy Iraku, Stuarta Bowena. *
Wśród nadużyć raport wymienia m.in. budowę przeznaczonej dla szkoleniowców irackiej policji bazy z basenem olimpijskim; kompleks nigdy nie został wykorzystany.

_ Do tej pory nakłady na odbudowę Iraku kosztowały amerykańskich podatników 300 mld dolarów. _W rozmowie telefonicznej z agencją AP po ukazaniu się raportu Bowen wyraził obawę, że koszty odbudowy będą teraz ponosić głównie Irakijczycy, zupełnie do tego nieprzygotowani.

Liczący 579 stron dokument zauważa też, że nadal w Iraku plagą jest korupcja, infrastruktura jest w opłakanym stanie, a linie energetyczne są stale niszczone przez rebeliantów.

Największym wyzwaniem dla irackich władz jest wzmocnienie sądownictwa, policji i systemu penitencjarnego - głosi raport.

Jego publikacja zbiegła się z ogłoszeniem przez prezydenta George'a W. Busha decyzji wysłania do Iraku ponad 21 tys. dodatkowych żołnierzy w ramach szerszego planu stabilizacji dla Iraku. Bush zabiega też w Kongresie o dodatkowy miliard dolarów na pomoc ekonomiczną dla tego kraju.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)