Notowania

usa
04.11.2008 05:33

USA: Palin oczyszczona z zarzutów

Kandydatce na wiceprezydenta zarzucano naruszenie zasad etyki i nadużycie władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Republikańska kandydatka na wiceprezydenta USA Sarah Palin została w przeddzień wyborów prezydenckich, oczyszczona z zarzutów naruszenia zasad etyki i nadużycia władzy.

Urząd ds. Personalnych stanu Alaska, którego Palin jest wciąż gubernatorem, opublikował raport stwierdzający, że Palin nie naruszyła zasad etyki zwalniając Waltera Monegana, komisarza ds. bezpieczeństwa publicznego stanu Alaska.

Wcześniej taki zarzut wysunęli wobec Palin prowadzący dochodzenie w tej sprawie członkowie stanowej legislatury.

Ich zdaniem, mąż Palin i jej współpracownicy wywierali nacisk na Monegana aby zwolnił z pracy funkcjonariusza policji stanowej Michaela Wootena, który uwikłany jest w wyjątkowo trudny i nieprzyjemny proces rozwodowy z siostrą Palin.

Monegan, jak twierdzą prowadzący śledztwo parlamentarne, opierał się tym naciskom za co zapłacił stanowiskiem.

Urząd ds. Personalnych nie znalazł jednak dowodów potwierdzających te zarzuty.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Obama chce bankructwa przemysłu węglowego? ]( http://news.money.pl/artykul/obama;chce;bankructwa;przemyslu;weglowego,50,0,382770.html )
* [ Barroso: Europejczycy wybraliby Baracka Obamę ]( http://news.money.pl/artykul/barroso;europejczycy;wybraliby;baracka;obame,232,0,382440.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: usa, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz