Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Pentagon wznowi loty F-35. Nie będzie więcej usterek

0
Podziel się:

Rzeczniczka Pentagonu Kyra Hawn powiedziała, że w silnikach pozostałych F-35 nie doszukano się dodatkowych pęknięć.

USA: Pentagon wznowi loty F-35. Nie będzie więcej usterek
(Master Sgt. Ken Hammond/defenselink.mil)

Pentagon ogłosił dzisiaj, że wznowi loty myśliwców F-35. Zostały one wstrzymane w zeszłym tygodniu po wykryciu pęknięcia w silniku testowego egzemplarza myśliwca.

Rzeczniczka Pentagonu Kyra Hawn powiedziała, że w silnikach pozostałych F-35 nie doszukano się dodatkowych pęknięć.

W zeszły piątek Pentagon ogłosił uziemienie wszystkich myśliwców F-35. Doszło do tego po wykryciu ponadcentymetrowego pęknięcia w łopatce sprężarki odrzutowego silnika myśliwca, który testowany był w bazie sił powietrznych w Kalifornii. Było to już drugie w bieżącym roku wstrzymanie lotów tych samolotów.

Testy wykazały, że powodem pęknięcia było to, iż silnik pracował w wysokiej temperaturze ponad cztery razy dłużej niż trwa typowy lot myśliwców F-35 - poinformował Matthew Bates, przedstawicieli firmy Pratt & Whitney, która dostarcza silniki do tych samolotów.

Na zlecony koncernowi Lockheed Martin program budowy F-35, który odpowiadać ma specyfikacji Wspólnego Myśliwca Uderzeniowego (Joint Strike Fighter - JSF) dla USA i ich sojuszników, zamierza się przeznaczyć łącznie 396 mld dolarów. Oznacza to najkosztowniejsze jak dotąd przedsięwzięcie w dziejach światowego przemysłu zbrojeniowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Chciał zniszczyć Pentagon i Kapitol. Bo to "zło" Sąd federalny w Bostonie skazał na 17 lat więzienia Rezwana Ferdausa za planowanie ataków na gmachy publiczne w Waszyngtonie.
Tutaj FBI potrzebuje ochrony wojska To jedna z najniebezpieczniejszych misji, na jakiej byli agenci służb federalnych.
Amerykański myśliwiec spadł do Pacyfiku Myśliwiec sił powietrznych USA F-16 spadł dzisiaj rano do Pacyfiku - poinformowała japońska straż przybrzeżna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)